içinde , , ,

Madalyonun İçi Konusu

Madalyonun İçi Konusu

Trt’nin yeni yapımı “Masumlar Apartmanı” ile dikkatleri üzerine çeken Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nın Madalyonun içi konusu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Madalyonun İçi | Bir Psikiyatrin Not Defterinden adıyla okurları ile buluşan Madalyonun içi konusu itibariyle gerçek yaşamları ele alıyor.

Psikolojik rahatsızlığı olan insanları psikiyatr gözüyle detaylı ve akıcı bir şekilde anlatan Madalyonun İçi bu hastalığa sahip insanların ne gibi sıkıntılar yaşadığını, toplum tarafından bu tür insanlara nasıl bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini konu ediniyor.

İlk kez 2004 yılında okurla buluşan kitap TRT yapımına uyarlanınca dikkatleri üzerine çekmişti.

Madalyonun İçi Konusu ve Arka Kapak

Psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 yılında yayınlanan Madalyonun İçi adlı kitabı, birden farklı yaşam hikayesini sayfalarında barındırıyor. “Bir Psikiyatristin Not Defterinden” sloganıyla okurlarına ulaşan kitap, yazarının klinik tecrübelerinden yola çıkarak tüm toplumu mercek altına alıyor.

En İlginç Hikayeler, Gerçeklerden Doğuyor

Psikiyatri, ilginç vakaları ve insanın özüne inen yaklaşımlarıyla toplumda en çok merak uyandıran alanların başında geliyor. Psikiyatrinin eğildiği ruhsal problemler, aynı zamanda kurgu dünyasının da en büyük ilham kaynakları arasında yer alıyor. Gerçek ile kurgunun birbirini beslemesinin yanı sıra psikiyatri alanında kaleme alınmış tüm incelemeler ve vaka hikayeleri de başlı başına sürükleyici metinler olarak dikkat çekiyor.

Dünyada psikiyatri ile edebiyatın iç içe geçtiği birçok örneğe rastlamak mümkün. Ancak nasıl ki her toplumun kendine ait normları varsa, psikiyatrik vakaların çeşitliliği ve çözümleri de ona göre şekilleniyor. Çünkü bireyin iç dünyasına yön veren de aslında sosyal çevresi, yani toplum oluyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kaleme aldığı Madalyonun İçi, bu yönüyle Türkiye toplumunda yetişen çeşitli bireyleri ve onların iç dünyasını en çarpıcı şekilde ele alıyor. Bu kitap, sokakta yürürken yanından geçebileceğiniz sıradan insanın iç yüzüne ışık tutuyor. Öyleyse siz de Madalyonun İçi’nde kendinizi bulmaya hazır olun!

Bunu Biliyor muydunuz?

Gülseren Budayıcıoğlu, Madalyonun İçi kitabının yayımlanmasından bir yıl sonra, Ankara’nın T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilk özel psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezini kurarak en büyük hayalini gerçekleştirdi. İlk kitabının adını taşıyan bu kurumun beraberinde Budayıcıoğlu, psikiyatriyi günlük yaşamın pratikleri içerisinde kitlelere ulaştıran eserler yazmaya devam ediyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Yalnızca bir kitap, insan yaşamına olan yaklaşımınızı kökten değiştirebilir mi? Peki ya alelade bir insan, dış görünümünün altında hangi yaşanmışlıkları gizleyebilir? Gülseren Budayıcıoğlu’nun bireysel ve sosyal ufkunuzu genişletecek Madalyonun İçi adlı eseri, bakış açınızın genişlemesini sağlayacak. Bu kitabı hala kitaplığınıza eklemediyseniz hemen şimdi sipariş verin, birbirinden sürükleyici birçok yaşam hikayesine siz de yakından tanık olun.

Madalyonun İçi PDF | Ön Okuma

Madalyonun içi pdf ön okumasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Madalyonun İçi PDF İndir

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Amazon Prime Türkiye’de.İşte Fiyatı !

Haruki Murakami Kimdir ?