içinde ,

Gülseren Budayıcıoğlu Hayatın Sesi Konusu

Gülseren Budayıcıoğlu Hayatın Sesi Konusu

Madalyonun İçi, Camdaki Kız gibi kitaplarının dizi uyarlamalarıyla 2021 yılına damgasını vuran Gülseren Budayıcıoğlu Hayatın Sesi kitabı ile 2022 yılına merhaba dedi. Eserlerinde derin psikolojik tahlillere yer veren yazar Hayatın Sesi kitabı ile okurlarıyla yeniden buluşuyor.

Gülseren Budayıcıoğlu Hayatın Sesi KonusuArka Kapak

Duygularımız durmadan akan derelere benzer. Doğduğumuzda pırıl pırıl olan o berrak dereye attığımız her sıkıntı, her kaygı, her üzüntü rengini değiştirir, onu bulanıklaştırıp karartır.

Bütün güzelliğine ve ihtişamına rağmen, hayat huysuz ve bencildir. Huysuz bir hayatla mücadele etmek, iyi yaşayabilmek ciddi bir sanattır. O sanatı da hayat kendisi öğretir bize; onun sesini duyanları, özen gösterenleri, anlamaya çalışanları bilir. Ona bakışımızı, duyduğumuz hayranlığı, onunla mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi hissettikçe, bizimle başka türlü bir ilişki kurmaya başlar. Bize arkasını dönmez, unutmaz. İki kere vursa da üçüncüde öyle güzel şeyler yaşatır ki şaşırır kalırız.

Huysuz hayatla iyi geçinebiliyor, bunun için mücadele etmekten hiç yorulmuyor ve vazgeçmiyorsak, ne mutlu bize. Çünkü sadece bu mücadeleden hiç vazgeçmeyenlerin dereleri güneşte pırıl pırıl parlayarak akar…

Gülseren Budayıcıoğlu bir kez daha kendi “Kırmızı Oda”sının kapısını aralıyor ve orada biriken hikâyelerden seçtiklerini bizlerle paylaşıyor; “hayatın sesi”ni daha iyi duyup anlayabilelim diye…1

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yahya Kemal ve Ahmet Haşim Ortak Özellikleri

Ümraniye Belediyesi 18. Geleneksel Resim, Hikaye ve Şiir Yarışması Başlıyor !