içinde

Samsung’un Yeni Oyun Platformu : Play Galaxy Link

STADİA NEDİR

Play Galaxy Link

Galaxy Note10’un tanıtılmasıyla birlikte Samsung, PC’den telefona oyun akışı hizmetine de kısaca değindi. Bu tanıtımdan itibaren Play Galaxy Link olarak adlandırılan platform Kasım ayında yürürlüğe girecek ve Google Stadia ile güçlü bir rekabet içine girecek.

Play Galaxy Link platformu için playgalaxy.com  adında bir alan adını da satın alan Samsung, her ne kadar siteyi faaliyete sokmasa da Play Galaxy Link ile ilgili gelişmeleri buradan kullanıcılara duyuracağa benziyor.

Samsung glap adında bir oyun konsoluyla birlikte sunulacak olan platform Steam Link dikkate alınarak geliştiriliyor.

Galp, yakın bir zamanda tanıtımı yapılan Galaxy Note serisi telefonlara mükemmel şekilde uyacak şekilde tasarlanmıştır ve tek bir şarjla 10 saat kullanılabiliyor.

Samsung, Play Galaxy Link ile ilgili ayrıntılara özellikle değinmedi, ancak TechCrunch.com Platformun faaliyetine Eylül başında başlayacağını ve sadece Note10 ve Note10 + a özel olacağını iddia etti.

Play Galaxy Link için Android ve Windows 10’a özel bir uygulama yapılacak ve bu servisler görünüşte ücretsiz olacak. Bulut oyun şirketi Parsec, platformu geliştirmek için Samsung ile işbirliği içinde bulunuyor.

Koreli firma Samsung, youtube üzerine Play Galaxy Link’in bir demosunu yayınladı. Daha fazla bilgiyi bu video’dan bulabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Sır Tutabilir Misin ?

Felatun Bey ile Rakım Efendi Kısa Özet