içinde

Spotify Sadece Sen Nasıl Yapılır ?

Spotify Sadece Sen Nasıl Yapılır ?

Spotify Sadece Sen adını verdiği yeni özelliğini devreye soktu ! Sadece Sen ile kullanıcılarına kişiselleştirilmiş çalma listeleri sunacak olan Spotify, kullanıcılarına kendini özel hissettirmeyi amaçlıyor. Peki Spotify Sadece Sen nasıl yapılır ?

Spotify Sadece Sadece Sen, kullanıcılarının yıl boyu ya da günlük olarak dinlediği müziklerden çeşitli kombinasyonlar oluşturarak çıkarımlarda bulunan bir yazılımdır. Spotify Sadece Sen ‘i kullanabilmek için öncelikle sisteme bir üçlü seçerek yardımcı olabiliyorsunuz. Örneğin ;

Son altı ayda en çok dinlediğiniz sanatçıyı, “duygusal veya savunmasız yanınızı en iyi gösteren” sanatçıyı ve daha yeni keşfettiğiniz bir sanatçıyı kapsayan “Sesli Doğum Haritanız” var. “Hayalinizdeki Akşam Yemeği Partisi”, istediğiniz üç sanatçıyı seçmenize olanak tanır. Üçlünüzü seçtiniz, Spotify, her biri için müziklerini ve benzer eylemlerden bazı melodileri içeren yeni çalma listeleri oluşturacaktır.

Sadece Sen ile birbirinden farklı bir sanatçı dinlediğinizde örneğin “Senden başka kim önce Tarkan, sonra Müslüm Gürses dinler ki” gibi mesajlarla sizi tanıdığını ya da özel olduğunuzu hissettirmeye çalışacak.

Bu özellik ayrıca, sık sık yayınladığınız belirli yıllardaki müzikler, günün belirli bir saatinde sık sık dinlediğiniz müzik veya podcast, benzersiz türler/konular karışımınız ve daha fazlası hakkında fikir verir.

Dünya genelinde tüm Spotify kullanıcılarının erişimine açık olan Blend’in beta sürümünü Sadece Sen sekmesinde bulunan “İki Kişi İçin” başlığı altında bulmak mümkün.

Uygulama ayrıca en çok dinlediğiniz sanatçıyı Güneş burcunuz, duygusal tarafınıza hitap eden sanatçıyı Ay burcunuz ve son günlerde keşfettiğiniz yeni isimleri Yükseleniniz olarak gösteriyor.1

Spotify’nin Sadece Sen özelliği devreye girdiği anda Sosyal Medya platformlarında da oldukça popüler oldu ve kullanıcılar kendi Sadece Sen durumlarını paylaşarak büyük bir etkileşim kurdular. Bunlardan bazıları şu şekilde :

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Ümit Yaşar Oğuzcan Her Gün Seninle

Cevdet Kudret Solok Gece Yarısı Şiiri