içinde ,

Cyber Monday 2019 Ne Zaman ?

Cyber Monday Nedir ?

Son dönemde ABD’de ortaya çıkan bir pazarlama tekniğidir. Black Friday tarzı bir etkinlik olan Cyber Monday (Siber Pazartesi) son yıllarda gittikçe popülaritesini artırmaya başlamıştır. Black Friday’den en büyük farkı ise tamamen çevrim içi alışveriş odaklıdır. Yani Black Friday hem internet alışverişini hem de mağaza alışverişini hedeflerken Cyber Monday sadece internet alışverişine yönelik bir kampanyadır. Cyber Monday, ülkemizde Siber Pazartesi adıyla anılmaya başlamıştır.

Cyber Monday Ne Zaman ?

Cyber Monday, Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü tatilinden sonraki ilk Pazartesi için yapılan çevrimiçi (internet) alışverişi kampanyasıdır.Cyber Monday 2019 yılında  2 ARALIK 2019 Pazartesi gününde gerçekleşecektir. Birçok firmanın büyük kampanyalar yapması beklenmektedir. Ülkemizde her ne kadar pek bilinmese de MediaMarkt gibi teknoloji firmaları bu alışveriş gününün tanınırlığını artırmak için kampanyalara başlamıştır.

Amerika başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde daha tanınır olduğundan ülkemizdeki online mağazalardan çok uluslararası mağazalarda büyük kampanyaların takip edilmesi önerilir. Özellikle “Cyber Monday Amazon”  etiketi altında dev alışveriş sitesi Amazon tarafından büyük kampanyalara yer verilmektedir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Yakup Kadri Karaosmanoğlu Yaban Özeti

Saf Şiir Nedir ?