içinde

Liselerde sınav olacak mı Son Dakika

Liselerde sınav olacak mı Son Dakika

17 günlük tam kapanmanın ardından okulların uzaktan eğitime devam edeceğinin belli olmasıyla birlikte liselerde sınav olacak mı son dakika haberleri gündemi meşgul etmeye başladı. Bilindiği üzere tam kapanmadan önce sadece 12. sınıflar (lise son sınıflar) 2. dönem sınavlarını tamamlamıştı. Ancak Hazırlık – 9 – 10 ve 11. sınıflar 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınavlarını tamamlayamamıştı.

Kısıtlamanın bitmesine birkaç gün kala Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde sınav olacak mı sorusunu sosyal medya üzerinden cevaplamıştı. Buna göre Hazırlık – 9 – 10 ve 11. sınıflarda okuyan öğrenciler isterlerse 2. dönem sınavlarına girebilecekler. Pandemiden dolayı okula gelmek ve sınava girmek istemeyenler ise bu isteklerini dilekçe ile okullarına bildirecekler ve 2. dönem sınavına girmeyecekler. Sınavlara girmeyen öğrencilerin 2. dönem notları ise 1. dönemde aldıkları notların aynen eklenmesiyle belirlenecek.

Bu durumda 1. dönem notları zayıf olan Hazırlık – 9 – 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin ortalamalarını yükseltmek için 2. dönem sınavlarına girmesi beklenirken 1. dönemde aldıkları notlarla ortalamaları yüksek olanların dilekçe vererek sınava girmemeleri öneriliyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Özdemir Asaf Bugün ve Bugün

Perihan Mağden Kimdir ?