içinde ,

Josh Malerman Kimdir ?

Josh Malerman Kimdir ?

Josh Malerman kimdir ? Amerikalı olan Malerman roman ve kısa öykü yazarıdır. ECCO / HarperCollins ile ilk romanı Bird Box’ı (KAFES) yayınlamadan önce, on dört roman yazdı, bunlardan hiçbirini satın almadı.

Detroit rock grubu The High Strung’un şarkıcısı / söz yazarı olan Malerman, grup yılda ortalama 250 konser verdiği için altı yıl boyunca tüm ülkeyi gezdi ve Malerman, aradaki yolcu koltuğunda yazmak üzere olduğu romanlar için kaba taslakların çoğunu hazırladı. Malerman o günler hakkında şunları söylüyor: “Gözlerimde dolar işareti olan kitapları hiç görmedim. Hiç hobim değildi, bu kesin, gerçek bir şeydi ve her zaman öyleydi, ama o zaman mutluydum, sadece yazmaktan ve bir gün bu romanların yayınlanacaklarını körü körüne varsayarken, bunun nasıl bir şey olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu.”

Kaba taslak yığını büyüdükçe, onlarla ne yapmayı planladığına dair sorular da arttı. Malerman sık sık hayali röportajlarda yer aldığı, bir ajan varmış gibi davrandığı, hayali editörlerle tartıştığı ve raflarına görünmez ciltli kitaplar koyduğu “şanlı bir hayal” içinde uzun süre yaşadığını söylüyor.

Liseden bir arkadaşı Dave Simmer, onunla temasa geçene kadar bu sanrılar gerçek oldu.Hollywood’da yazarlar ve mülklerle çalışan Simmer, Malerman’dan kitaplarından birini kitap işinde tanıdığı bazı kişilere göndermek için izin istedi.Malerman gönülden kabul etti ve ikili, tamamı Goblin kentinde geçen bir roman koleksiyonu olan Goblin’i gönderdi.Oradan bir ekip oluşturuldu ve Malerman birdenbire kendisini gerçek bir ajanla konuşurken ve gerçek editörlerle tartışırken buldu.

Simmer’in kariyerinde oynadığı rol hakkında şunları söylüyor: “O noktada oyunda iki şey vardı; Bir, Dave hayaletimsi bir hayırseverdi, altın kalpli ve zeki, bana yardım etmek için gökten inen.

Ve ikincisi, konuşabileceğim bir düzine romanla donanmamış olsaydım, kulağa biraz şans gibi gelen bir şey şanslı olamazdı. ”

Sınırlı sayıda Goblin, Earthling Yayınları aracılığıyla 2017 Cadılar Bayramı’nda yayınlandı.

Kafes, 2014 yılında yayınlandı ve bunu birçok kısa hikaye ve roman takip etti.

Kırmızı Piyano 2017’de yayınlandı. Malerman, halihazırda yazılmış yirmi yedi roman ve ortaya çıkan yeni fikirler arasında gidip gelmeyi kendine göre sayar.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Google 22. Doğum Günü İçin Doodle Hazırladı.

Tevfik Fikret Rücu Şiiri Günümüz Türkçesiyle