içinde ,

Mark Wolynn Kimdir ?

Mark Wolynn Kimdir ?

Mark Wolynn Kimdir ? San Francisco’daki The Family Takım  Yıldızı Enstitüsü’nün yöneticisi olan Mark Wolynn, Kalıtsal Aile Travması alanında dünyaca tanınmış bir isimdir. Eserleri çok satan bir yazar olmanın yanı sıra Pittsburgh Üniversitesi, The New York Open Center başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki hastanelerde, kliniklerde, konferanslarda, üniversitelerde ve eğitim merkezlerinde dersler vermektedir.

Seninle Başlamadı adlı kitabı ile dünyada ve ülkemizde oldukça tanınan bir isim olan Mark Woynn bu eseriyle Gümüş Nautilus Kitap ödülünü almıştır. Ayrıca yazarın bu eseri 19 farklı dile tercüme edilerek büyük bir başarıya da imza atmıştır.

Mark, travma terapistlerine, psikologlara, psikoterapistlere, psikiyatristlere, akıl sağlığı uzmanlarına, koçlara, danışmanlara, eğitimcilere, doktorlara ve diğer sağlık pratisyenlerine eğitim ve öğretim sağlayan büyük bir uzman olarak tanınmaktadır.

Depresyon, anksiyete, takıntılı düşünceler, korkular, panik bozukluklar, kendine zarar verme, kronik ağrı ve kalıcı semptomlar ve koşullar ile çalışma konusunda uzmanlaşmıştır.

Yazar Pittsburgh Üniversitesinden İngilizce ve Psikoloji bölümlerinden “Summa Cum Laude”  (En Yüksek Onur) ile mezun olmuştur. Pittsburgh Üniversitesi ve Arizona Üniversitesi’ndeki lisansüstü çalışmalarını İngilizce olarak tamamlamıştır.

Yazarın psikoloji bilimi üzerine yazıları başta olmak üzere şiirleri de birçok tanınmış dergi, gazete ve internet sitesinde yayınlanmıştır.

Mark Wolynn Kimdir ? sorusuna yazarın kendisi şu şekilde yanıt vermiştir :

“”Core Language® (Temel Dil) Yaklaşımının teorisyeni olarak, son 20 yılı dil ve travmanın nasıl kesiştiğini gözlemleyerek geçirdim. Hastaların semptomları, özellikle kullandıkları dil, bizi sorunun kökenine yönlendirdi. Nihayetinde hastanın aile geçmişinde veya erken çocukluk döneminde travmatik olay yaşadığına dair bulgular orta çıktı. Biz bu travmatik olayların çözümüne ulaşmak için Temel dilimizi ortaya çıkarabilirsek, bu temel dilimiz bizi geçmişte yaşadığımız travmaları yeniden yaşamaktan kurtarabilir. Benbu kuramın kurucusuyum. “

Mark Wolynn hakkında daha fazla bilgi için bağlantıyı tıklayınız.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Seninle Başlamadı Kitap Özeti

Fantastic Beasts 3 Ne Zaman Başlayacağı Belli Oldu !