içinde

Zihin Avcısı-Mindhunter

Zihin Avcısı-Mindhunter | John Douglas

Geliştirdiği stratejiler ile FBI içinde adeta efsane olan Özel Ajan John Douglas, en tehlikeli seri katillerin zihinlerini didik didik edip, işledikleri suçların ardındaki gerçek nedenleri anlamak için dünyada nadiren kullanılan ‘psikolojik profil çıkarma’ yöntemini kullandı. Bu yöntem suç biliminde yeni ve büyük ufuklar açtı.

Yirmi beş yıllık kariyerinde Ajan Douglas, aralarında Edmund Kemper, Charles Manson, Ted Bundy ve kurbanlarının derisini yüzüp elbise olarak giyen Ed Gein de olmak üzere birçok seri katille yüz yüze geldi, onları sorguladı ve rahatsız zihinlerinin ardındaki psikolojiyi araştırdı. Douglas, bu yeteneğini kullanarak olay yerlerini inceledi ve kendine has yöntemleriyle kimsenin göremediği detayları yakaladı. Katillerin profillerini çıkarıp alışkanlıklarını belirledi ve sonraki hamlelerini öngörerek, onların davranışlarını zihninde tekrar ve tekrar yaşadı. Bu yöntemleri kullanarak polisin birçok seri katili yakalamasını sağladı.

Zihin Avcısı (Mindhunter), bizi en dehşet verici vakaların esrarengiz detaylarına, en kötü kabuslarımızın en karanlık derinliklerine götürüyor.

Eser Mindhunter adıyla Netflix’te dizi haline de getirilmiştir.

“John Douglas, seri katiller hakkında dünya üzerindeki herkesten çok daha fazla şey biliyor.”

Jonathan Demme

KUZULARIN SESSİZLİĞİ filminin yönetmeni

 

Tanıtım Bülteninden Alıntıdır.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Çukur-Yamaç’ın Dönüşü

Nazım Hikmet Vera Şiiri