içinde

Yeşilin Kızı Anne Kitabı Son Basıkısıyla Türkçede

Yeşilin Kızı Anne Kitabı Son Baskısıyla Türkçede

Netflix dizisi Anne with an E’ye ilham kaynağı olan Lucy Maud Montgomery romanı. Filiz Çakır’ın tercümesiyle Türkçede .Lucy Maud Montgomery tarafından 1908 yılında Anne of Green Gables adıyla kaleme alınan Yeşilin Kızı Anne kitap olarak her yaştan okura sesleniyor. Yayımlandığı andan günümüze kadar 50 milyondan fazla satan Yeşilin Kızı Anne kitap dışında birçok çizgi film ve dizi film olarak uyarlandı. Yeşilin Kızı Anne kitabı günümüzde çocuk klasikleri arasında gösteriliyor.

-arka kapak-

Sıra dışı tavırları ve kızıl saçlarıyla, Avonlea isimli küçük bir kasabadaki insanların kalplerini teker teker kazanan bu ele avuca sığmaz küçük kızla, Anne Shirley’le tanışın.

Anne, yetimhaneden çıkıp Prince Edward Adası’nın uzak bir köşesindeki Green Gables’a geldiğinde, onu bekleyen Matthew ve Marilla Cuthbert’ın aslında bir erkek çocuğu görmeyi umduklarından habersizdir.

Gerçek bir yuvaya kavuşmanın hayalleriyle âdeta uçarak geldiği bu evde istenmediğini, geri gönderilebileceğini öğrenince derin bir umutsuzluğa kapılır. Ancak biraz tuhaf ve inatçı olsa da tertemiz, sevgi dolu kalbi sayesinde sadece Cuthbertlar’ı değil, tüm kasabayı etkilemeyi başaracaktır.

L. M. Montgomery’nin ölümsüz kaleminde hayat bulan ve son dönemde Anne with an E isimli Netflix dizisine de ilham olan Yeşilin Kızı Anne, küçük bir kızın yüreğinin penceresinden nesillerdir insanlara umudu, sevmenin gücünü ve hayallerin güzelliğini anlatıyor.

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 408

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yellowstone 3.Sezon Fragmanı Yayınlandı.

“Kuşların ve Yılanların Şarkısı” ile Açlık Oyunları Devam Ediyor !