içinde

Yaz Tatilinde Okullar Ne Zaman Açılacak?

Yaz Tatilinde Okullar Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs nedeniyle dün tatile giren meclis son dakika değişikliği ile yaz tatili ile ilgili karar almıştı. Alınan karar sonrası haber organları yaz tatilinde okulların devam edeceğini son dakika olarak kullanıcılarına duyurmuş, bunun üzerine bakan Ziya Selçuk yaz tatilinin kısalması gibi bir durumun söz konusu olmadığını duyurmuştu. Peki meclisin aldığı karar göz önüne alındığında bakanın açıklaması neyi ifade ediyor? Yaz tatili olacaksa okullar ne zaman açılacak?

Yaz tatilinde okullar ne zaman açılacak?  sorusunun net bir cevabı olmamakla birlikte okulların kapandığı haziran ayının ikinci haftası ile haziranın son günü öğretmenlerin seminer dönemi olarak biliniyor. Yani okullar öğrenciler için bu tarihler arasında tatile girmiş olsa da öğretmenler için okul süreci devam ediyor.

Koronavirüs’ün en kısa sürede sona ermesi de yaklaşık bir ay ya da biraz daha fazla süreceği düşünülürse yine tarihler haziranı gösterir. Buradan yola çıkar ak yaz tatilinde okulların ne zaman açılacağı ile ilgili  1 Haziran  – 30 Haziran 2020 en olağan tarih olarak görülüyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Sicilya Mafyası ‘Cosa Nostra’

Edebiyat Tarihi Edebi Eserleri İncelerken Nelere Dikkat Eder ?