içinde

Xiaomi Duyurduğu Mi Air Charge Fiyat ve Özellikleri Neler ?

Xiaomi Duyurduğu Mi Air Charge Fiyat ve Özellikleri Neler ?

Xiaomi’nin Duyurduğu Mi Air Charge adlı cihaz kablosuz şarj dünyasını yepyeni bir boyuta taşıdı. Bugüne kadar kablosuz şarj özelliği taşıyan cihazlar şarj işlemini gerçekleştirebilmek için telefonlarla temas halinde olması gerekiyordu. Ancak Xiaomi, duyurduğu Mi Air Charge cihazı ile telefonların şarj ünitesinden birkaç metre uzakta bulunmasının şarj için yeterli olacağını açıkladı.

Xiamio Mi Air Charge Tanıtımını Yaptı !

Cihazın tanıtımı için Xiaomi şu ifadelere yer verdi :

Gelecekte şarj etme neye benziyor ? Bir odaya girdiğini ve telefonunu hayal et. Otomatik olarak şarj olmaya başlar. Bugün bu hayali gerçekleştirmeye yaklaşıyoruz. 144 antenden oluşan bir sistem kullanan mini hava şarj teknolojisi bu enerjiyi akıllı telefonlara son derece dar bir biçimde aktarır. Birkaç metre içinde milimetre genişliğindeki dalgalar ile akıllı telefonunuza 5 watt’lık bir enerji yollanır.

Ayrıca Mi Air Charge çoklu cihaz desteği de sunar. Aynı anda birden fazla cihazı Mi Air Charge ile hiçbir temasa girmeden şarj edebilirsiniz. Oyun oynarken ya da başka bir işle meşgulken akıllı telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Geleceğe baktığımızda akıllı yaşamın kablosuz olacağını görebilirsiniz. Bu bilim kurgu değil. Bu teknoloji. Mi Air Charge Teknolojisi !

Mi Air Charge fiyat konusunda şirketten henüz bir açıklama yapılmasa da oldukça tuzlu olacağı tahmin ediliyor. Gelin Cihazın tanıtım videosuna ve genel özelliklerine hep birlikte bakalım :

Mi Air Charge Özellikleri

  • Temassız Şarj
  • Çoklu Akıllı Cihaz Şarjı
  • 5 Fazlı 144 mini anten ile milimetrelik dalga enerjisi gönderimi
  • 5 Watt’lık enerji akışı
  • Mi Air Charge fiyat etiketi ile ilgili bir açıklama ise henüz yapılmadı.
  • Cihazın en büyük olumsuz yani ise ebatlarının oldukça büyük olması. Demo mahiyetinde olduğu düşünülürse zamanla bu boyutların küçüleceği de varsayılabilir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Ziya Osman Saba Edebi Kişiliği

Baki Kimdir ?