içinde

Wolfgang Hohlbein Vampir

Wolfgang Hohlbein Vampir – Ölümsüzlerin Tarihi 2

Wolfgang Hohlbein’in Ölümsüzlerin Tarihi 2 – Vampir kitabı şimdi Gülçin Erkan’ın tercümesi ve Epsilon Yayınevi’nin baskısıyla Türkçede.

-arka kapak-

“Almanya’nın Stephen King’i!” –HörZu

15. Yüzyıl Doğu Avrupa’sında yeni bir karanlık baş gösteriyor. Kazıklı Voyvoda’nın elinden kurtulmanın tek yolu onunla yüzleşmek.

Engizisyon yargıcı “Büyücüleri yakın” emrini verdiğinde, Andrej’in de kaderini çizmişti. Kısa bir süre önce korkunç korsan Abu Dun’a karşı amansız bir savaş verdikten sonra, Andrej’in şimdi de çok daha korkunç bir tehlikeyi savuşturması gerekiyordu. Sadece onun ve koruyucusu olduğu Frederic’in hayatı değil, bütün Transilvanya’nın kaderi tehlikedeydi artık. Aynı zamanda sevgilisi Maria da karanlık güçlerin tehdidi altındaydı… Andrej, Maria’yı ararken Osmanlı ve Transilvanya arasındaki savaşın tam ortasına düşünce, esrarengiz Drakula’nın karanlık planlarıyla karşı karşıya kaldı. Drakula, Andrej gibi vampirleri kullanarak ölümsüzlüğün sırrını bulmaya çalışıyordu ve çözüme ürkütücü bir şekilde yaklaşmıştı. Ancak Andrej’in içindeki vampir, gömüldüğü yerden çıkmaya başlıyordu…

“Hohlbein, çalışmalarıyla ‘kral’ olduğunu kanıtlıyor.”

Michael Ende, Bitmeyecek Öykü ve Momo’nun yazarı

“Hohlbein’ın en büyük yeteneği yarattığı imgeler. Öyle güçlüler ki okurken bir film izlediğiniz hissine kapılıyorsunuz.”

Die Welt

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

İnmemiştir Hele Kuran – Mehmet Akif

Kiersten White Ejderhanın Yükselişi