içinde

Windows 10 Android Uygulamalara Kapı Açıyor !

Windows 10 Android Uygulamalara Kapı Açıyor !

Android’e karşı başarılı bir yazılım geliştiremeyen Windows Phone ve tüm Microsoft ailesi sonunda pes ediyor. Microsoft Windows Phone kullanımını artırabilmek amacıyla daha önce kullanımda olan Masaüstü Android emülatörünü devre dışı bırakmış ve adeta Android’e savaş açmıştı. Aradan geçen yıllar Windows’un Android’in önünü kesmesine yaramadı gibi Android uygulamalar daha da popüler bir hal aldı.

Windows’un telefon yazılımlarında başarı sağlayamaması bilgisayar yazılımında da darbe almasına neden oldu. Öyle ki birçok Windows tabanlı bilgisayar kullanıcısı çeşitli emülatörler vasıtasıyla bilgisayarlarında Android uygulamaları çalıştırma yoluna gitti. Buna bir dur demek isteyen Microsoft 2021 yılı itibariyle Android uygulamaların Windows’ta çalışmasına izin verecek !

Microsoft ile ilgili yaptığı haberlerle güven kazanan Zac Bowden’e göre Windows 2021 yılında Android uygulamalara kullanıcılarının erişim sağlamasına izin verecek. Zac, şirketin bunu nasıl yapacağı ile ilgili bir bilgiye sahip olmadığını da açıklarken Android’in Windows 10’da çalışması ile ilgili daha fazla bilgi edinmeye çalışağını da ayrıca belirtiyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Sizce Bu Resimde Kaç Adet Maske Var ?

Wonder Woman 2 Ne Zaman Çıkacak ?