içinde ,

Virüs Konulu Romanlar

Kepler 62-Virüs

Bjorn Sortland tarafından 2019 yılında kaleme alınan eserin konusu şu şekilde :

Keşif ekibi Kepler62e’ye tamamen yerleşmiştir. Ari, kardeşi Joni’yle vakit geçirir, gözü hep onun üzerindedir. Marie ise tek başına araştırma turlarına çıkar. Çalı ahalisinin başına gelen korkunç olaydan sonra, hiçbiri kime güveneceğinden emin değildir. Peki ya Olivia’nın sakladıkları? Olivia’nın çocuklar arasında yayılan yeni virüsten hiç korkmamasının sebebi nedir?

Bunların yanı sıra, gezegendeki ani mevsim değişikliği şaşkınlık yaratır, buna rağmen Marie, modülde diğerlerinin yanında kalmamakta kararlıdır. O ve Ari ormandaki mağarayı ve içindeki tuhaf uzay aracını keşfederler. Eğitimin başından beri akıllarına takılan bütün gizemleri çözmeye çok yaklaşmışlardır artık…

 

Virüs

Burak Ökten tarafından 2014 yılında kaleme alınan “Virüs” adlı eserin konusu ise şu şekilde :

Küçücük bir ihmal denebilirdi.
Tüm insanlığın kederini değiştirecek küçücük bir ihmal…

“Silahımı ona doğrulttuğumda hiç düşünmeden kafasına nişan aldım ve ateş ettim. Olduğu yerde kaldı. Birkaç saniye durdu ve ardından yere düştü. Ölüp ölmediğine bakmadan arkamı döndüm ve yürümeye karar verdim. Günlerdir gördüğüm tek insandı. Tabi ona insan denebilirse…”Korku cehennemde hissedebileceğiniz en güçlü duygudur. O halde cehenneme hoşgeldiniz!

 

Proje: Ölümcül Virüs

Tess Gerritsen tarafından 2013 yılında kaleme alındı.Her şey aydınlanacak; hayatta kalmayı başarırsak…Yağmurlu bir gecede yakın arkadaşıyla buluşmak üzere yola çıkan Cathy’nin yaşamı, aniden hayatına giren Victor’la tamamen değişir. Arabasıyla çarptığı bu adam, önemli bir biyokimyagerdir ve insanlığı tehdit eden tehlikeli bir bilgiye sahiptir.Bir kaza sonucunda yolları kesişen bu ikiliyi çetin bir kaçış ve kovalamaca beklemektedir, çünkü onlar, derin devletin acımasız hedefine ulaşmasındaki en büyük engeldir… Cathy ve Victor’u zor zamanlar beklemektedir.

 

 

Veba

Albert Camus tarafından Veba ise 20. yüzyılın en büyük salgınlarından olan Veba virüsünü konu ediniyor.

Keskin bir gözlem gücünün desteklediği arı bir bilinçle Veba, yalnızca çağımızın değil, tüm insanlık tarihinin ortak bir sorununa değinir:

Felaketin yazgıya dönüşmesi. Camus’nün hiçbir yapıtında böyle acı bir yazgı, böylesine şiirsel bir dille ele alınmamıştır. “Veba”, insanın ve ışığın şiiridir. Bu şiirde renkler alabildiğine koyu, ancak yazarın sesi o denli umut doludur.

Beklenmedik bir boyuta ulaşan veba salgını tüm Oranlıları ilkin umutsuzluğa boğar, ardından Doktor Rieux, Tarron ve Grand’ın gösterdikleri dayanışma örneği, başta yetkililer olmak üzere herkese bir güç ve umut kaynağı olur.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Esnek Çalışma Nedir ?

LGS Ne Zaman Olacak ? 2020 Liselere Giriş Sınavı Tarihi Değişti mi ?