içinde

Ursula K. Le Guin’den Kitap Tavsiyeleri

Spekülatif kurgu çalışmaları ile tanınmış Amerikalı yazar Ursula K. Le Guin kitap tavsiyesi :

1# Ay ve Güneş – Vonda N. McIntyre / Ursula K.le Guin Kitap Tavsiyesi

Ay ve Güneş, Amerikalı yazar Vonda N. McIntyre’nin 1997’de yayınlanan bir romanıdır. Kitap, iki büyük türü birleştiriyor: bilim kurgu ve tarihsel romantizm. 1997’de En İyi Roman dalında Nebula Ödülü’nü kazandı  Ay ve Güneş ile ilgili Ursula K. Le Guin şu ifadeleri kullanıyor.

Gelmiş geçmiş en iyi alternatif tarih kitabı. Zekice yazılmış göz alıcı bir roman.

2# Kıyamete Bir Milyar Yıl – Boris Strugatski, Arkadi Strugatski / Ursula K.le Guin Kitap Tavsiyesi

Strugatski kardeşler Sovyetler döneminin en büyük bilim kurgu yazarlarından biri olarak gösteriliyor. Üstelik ikiliden biri Gogol diğeri ise Çehov ile akraba.

Kıyamete Bir Milyar Yıl romanında ana kahraman bir astrofizikçi olan Dimitri Malyanov, kendisine Nobel Ödülü’nü kazandıracağına inandığı projesi üzerine yoğunlaşmak için ailesini Odesa’ya, eşinin annesinin evine gönderir. Daha sonrasında ise ilginç olaylar silsilesi onu beklemektedir. Ursula K. Le Guin eserler ilgili şu ifadelerde bulunuyor.

Strugatski Kardeşler’den biri Gogol’ün diğeri ise Çehov’un soyundan geliyor ama hiç kimse hangisinin hangisi olduğundan emin değil. Bu kitap kesinlikle harika.

3# Ötekiler Arasında Jo Walton / Ursula K.le Guin Kitap Tavsiyesi

Modern fantezi klasikleri arasında yerini şimdiden alan Ötekiler Arasında; Hugo, Nebula ve Dünya Fantezi ödüllerinin üçüne birden aday olmayı başaran –ve ikisini kazanan– çok az sayıda kitaptan biri.

Ursula K. Le Gun eserler ile ilgili

Fantezi sevmeyenlerin bile sevebileceği bileceği bir kitap

ifadelerini kullanıyor.

4# Ragnarök: Tanrıların Alacakaranlığı – A. S. Byatt

TIMES’ın 1945’ten günümüze, gelmiş geçmiş En İyi 50 İngiliz yazar arasında gösterdiği A.S. Byatt’ın çarpıcı romanı . kinci Dünya Savaşı sırasında yaşadıklarına anlam vermeye çalışan küçük bir kız çocuğu İskandinav mitolojisi üzerine bir kitap bulur ve savaşın yarattığı dehşetin ortasında bambaşka bir kıyametle karşı karşıya kalır… 

Ursula K.Le Guin eseri

Baş döndürücü ve muhteşem

sözleriyle niteliyor.

5# Tanrı Olmak Zor İş – Arkadi Strugatski ve Boris Strugatski

Strugatski kardeşlerin bir diğer eseri Tanrı Olmak Zor iş, İnsanlığın karanlık geçmişinin kalbine yapılmış en cesur yolculuklardan biri. İnsanlık, Dünya’nın tıpatıp aynısı olan, üzerindeki insanların karanlık çağdan öteye gidemediği bir gezegene gözlemciler göndermesini konu alıyor.

Ursula K.Le Guin’e göre eser

Baştan sona muazzam bir kitap. Derin, yaratıcı, tatmin edici bir hikaye…

kaynak

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Rage 2 Sistem Gereksinimleri

Uzak Mesafeli Yakın Okumalar Ayın Söyleşisi # Kafka