içinde

Ursula K. Le Guin Belgeseli 31 Ağustos’a Kadar Ücretsiz Çevrimiçi

Ursula K. Le Guin Belgeseli 31 Ağustos’a Kadar Ücretsiz Çevrimiçi

Yaptığı çalışmalarla büyük bir devrimi gerçekleştiren ve bu çalışmalarla insanların zihninde unutulmaz bir yer edinen Amerikalı sanatçı Ursula K. Le Guin’in yaşam öyküsünün anlatıldığı belgesel serisi American Masters 31 Ağustos’a kadar Ursula K. Le Guin belgeselinin ücretsiz olarak çevrimiçi yayınlanacağını duyurdu.

American Masters belgesel serisinde Ursula K. Le Guin belgeseli haricinde 3 büyük sanatçının (Terrence McNally – Scott Momaday – Raul Julia) daha yaşam öyküsüne yer verileceği duyuruldu.

2018 yılında hayata veda eden Ursula K. Le Guin Mülksüzler, Yerdeniz Öyküleri, Rüzgarın On İki Köşesi, Atuan’ın Mezarları gibi klasikleşen 20 roman, 100’den fazla kısa öykü, çeviriler,tenkitler,şiirler,tiyatrolar ile çocuk ve genç edebiyatı türünde eserler ortaya koymuştur. 60 yıllık edebiyat yaşamında Ursula K. Le Guin dünyanın en çok konuştuğu yazarlardan biri olmayı başarmıştır.

Bilim kurgu ve fantezi edebiyatının en büyük temsilcisi olan Ursula K. Le Guin, eserleriyle modernizmin de en büyük temsilcisi olmuştur. Eserleriyle mevcut kalıpları kıran Ursula K. Le Guin yeni düşüncelere hayat veren bir isim olmuştur.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

2020 2021 Türk Dili ve Edebiyatı Yıllık Planı | 12. Sınıf

Hitman Epic Games’te Ücretsiz Oldu !