içinde ,

Ümraniye Belediyesi 18. Geleneksel Resim, Hikaye ve Şiir Yarışması Başlıyor !

Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Hikaye ve Şiir yarışmasının 18.si başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda para ve çeşitli ödüllerle dereceye girenler ödüllendirilecek.

Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Şiir ve Hikaye Yarışması

Daha önce 17. kez düzenlenen Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Hikaye ve Şiir Yarışması tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl 18. kez düzenlenecek olan yarışma ile edebiyat ve sanat dünyasına yeni yeteneklerin kazandırılması amaçlanıyor.

Resim Yarışması Katılım Şartları

“Yeni Dünya Düzeni” temasıyla yapılacak resim yarışmasında birinciliği elde eden esere 15 Bin TL, ikinci olan esere 12 Bin TL üçüncüye ise 10 Bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca mansiyonların her birine 3 Bin TL ödül verilecek. Bu yılki konusu Yeni Dünya Düzeni olarak belirlenen yarışmada; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” ve “Dünya 5’ten Büyüktür” gibi sözleriyle dikkat çektiği, teknoloji, doğa, uzay çalışmaları, ekonomi, internet dünyası ve sanal sosyalleşme gibi pek çok konuda artık hayatımızın bir gerçeği olan yenidünya düzeninin, sanatçı bakışıyla tuvale çizilmesi istenecek. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri düzenlenecek bir törenle verilecektir.

Ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli mekânlarda sergilenecektir. Yarışma için son başvuru tarihi ise 1 Temmuz 2022 Cuma günü (mesai bitimine kadar) olacaktır.

Hikaye Yarışması Katılım Şartları

Herhangi bir konu sınırlamasının olmadığı hikaye yarışmasına ise yurt içi ve yurt dışından önemli oranda katılımcının başvurması bekleniyor. Hikaye alanında oldukça yoğun katılımın gerçekleştiği Ümraniye Belediyesi Geleneksel Hikaye Yarışmasında Birinciye 12 Bin TL, İkinciye 10 Bin TL ve Üçüncüye 8 Bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca derece giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından basılarak kitaplaştırılıp edebiyat dünyasına kazandırılacak. Ayrıca dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacaktır. Hikâye yarışması için son başvuru tarihi 27 Mayıs 2022 Cuma günü (mesai bitimine kadar) olacak.

Şiir Yarışması Katılım Şartları

Ümraniye Belediyesi Geleneksel Şiir Yarışması ise her yıl olduğu gibi bu yılda konu sınırlaması olmadan gerçekleşecek. Geleneksel Şiir Yarışmasında Birinciye 10 Bin TL, İkinciye 8 Bin TL Üçüncü olan esere ise 6 Bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca mansiyonların her birine 2 Bin 500 TL ödül verilecek. Şiir yarışması için son başvuru tarihi ise 27 Mayıs 2022 Cuma (mesai bitimine kadar) günü olarak belirlendi.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Gülseren Budayıcıoğlu Hayatın Sesi Konusu

Hoş Geldin