içinde

The Witcher Konusu

The Witcher Konusu

Andrzej Sapkowski’nin dünyaca ünlü The Witcher Kitap serisinden uyarlanan The Witcher dizisi 20 Aralık itibariyle Netflix platformundaki yerini aldı. Kitabın hayranları uzun süredir başlamasını bekledikleri The Witcher dizisinin konusunu oldukça merak etmiş, kitap ile benzerlik gösterip göstermeyeceği merak konusu olmuştu.

The Witcher konusunu canavar avcısı Rivyalı Geralt’ın insanların bu canavarlardan daha kötü olduğunu anlaması ve kötü insanların yer aldığı bu dünyada kendine bir yer bulabilme çabası oluşturur. Bu mücadele sırasında Rivyalı Geralt, güçlü bir büyücü ve genç bir prensle tanışır. Üçü bir araya gelerek canavarlardan dahi kötü olan insanların arasında kendilerine bir yer bulmaya çalışırlar. The Withcher konusu itibariyle son zamanların popüler tarzı fanteziyi içinde barındırır.

The Witcher Kitap Serisi

The Witcher konusunu Andrzej Sapkowski’nin The Witcher kitap serisinden alır. Uyarlama olmasından dolayı ufak farklılıklar yer alsa da The Witcher konusu kitap ile aynıdır. The Witcher kitap serisi özetle şu şekildedir :

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır.Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyongeçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.

Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve Çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.

Masumların savunucusu Geralt,kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle,âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

The Witcher dizisinin senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılmıştır. Dizi sadece Netflix platdormunda yayınlandığından izleyebilmek için bu platforma abone olmak gerekmektedir.

The Witcher İmdb’den 9.5 gibi oldukça yüksek bir puan alarak bir anda üst sıralara tırmanmış ve adını liste başına yazdırmıştır. The Witcher 1.sezon 1.bölüm fragmanına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Göl Saatleri Şiiri

Yağmur Duası – Sezai Karakoç