içinde ,

The Queen’s Gambit Konusu

The Queen’s Gambit Konusu

The Queen’s Gambit Netflix‘in yeni mini dizisi Walter Tevis’in aynı isimli romanından uyarlanan 7 bölümlük bir dizidir. The Queen’s Gambit konusu ise şu şekilde :

1950’lerde bir yetimhanede, küçük bir kız müthiş bir satranç yeteneği sergiler. Ancak yıldızlığa uzanan umulmadık yolculuğunda bağımlılıkla mücadele etmek zorunda kalır.

 

The Queen’s Gambit

9 yaşındayken yetimhaneye gönderilen Beth olağanüstü bir satranç becerisi geliştirir. Ancak çocuklara verilen yeşil sakinleştiriciye karşı bağımlılığı da giderek artar.

Bir anda kendini banliyödeki kafa karıştırıcı yeni yaşamın içinde bulan ergen Beth, lisedeki sınıf arkadaşlarını inceler ve bir satranç turnuvasına katılma planı yapar.

Cincinnati yolculuğunun ardından Beth ve annesini yoğun bir seyahat programı beklemektedir. Basından büyük ilgi gören Beth ise gözünü Las Vegas’taki ABD Açık’a diker.

Rusça dersi yeni bir sosyal ortamın kapılarını açar. Meksiko’da Beth göz korkutucu Borgov ile karşılaşır. Annesi ise mektup arkadaşıyla yakınlaşır.

Beth sarsılmış hâlde Kentucky’ye geri döner. Burada yeniden görüşmeye başladığı eski bir rakibi, Amerika şampiyonasına hazırlanması için ona yardımcı olmayı teklif eder.

The Queen’s Gambit Netflix’in 7 Bölümlük Mini Dizisi

New York’ta Benny ile çalışan Beth, Borgov ile rövanş maçına çıkmak için Paris’e gider. Ama çılgın bir gecenin ardından kendi mahvoluşuna yol açacak bir sarmala girer.

The Queen’s Gambit Oyuncuları

Başroldekiler: Anya Taylor-Joy,Bill Camp,Marielle Heller

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Emile Zola İtham Ediyorum Pdf İndir

İbrahim Tenekeci Yarın Güzeldir