içinde ,

The Overstory Netflix’e Uyarlanıyor.The Overstory Konusu Ne

The Overstory konusu ile eleştirmenlerin ilgilisi henüz ilk baskıda görmüş bir çevreci romanken Game of Thrones’un senaristleri David Benioff ve D. B. Weiss Pulitzer Ödüllü kazanan ayrıca Booker Ödülüne aday gönderilen The Overstory Netflix ‘e uyarlıyor.

The Overstory Konusu

The Overstory 2018 yılında Richard Powers tarafından yazılan çevreci bir roman. Richard Powers, The Overstory romanını Stanford Üniversitesi’nde ders verirken ilk kez karşılaştığı dev sekoya ağaçlarından sonra yazmaya karar verir. Romanda benzersiz bir deneyim üzerine ormanda bir araya gelen 9 Amerikalıyı ve ormanların yok edilmesini ele almak üzere bir araya getiren 5 ağacı ele alır.

Pulitzer Yönetim Kurulu, çalışmayı “merak ve bağlantılarıyla aralarında yaşayan insanlarınkini yansıtan hikayenin özündeki ağaçlar gibi dallara ve kanopilere benzer ustaca yapılandırılmış bir anlatı” olarak tanımladılar.

Richard Powers, bugüne kadar 12 roman yazmış ve bunlarda oldukça başarılı olmuş bir isimdir. Eserleri ise Türkçede henüz gerekli ilgili görmemiştir.

The Overstory Netflix

The New York Times’a konuşan  Netflix CEO’su Reed Hastings, The Overstory’nin okuduğu son harika kitap olduğunu söyledi. “Harika bir hikaye anlatımının anlayış ve empati kurmaya ne kadar yardımcı olabileceğinin harika bir örneği. Orijinal ve derin. “ sözleriyle kitaba olan hayranlığını dile getirmişti.

Hastings, romandaki ağaçların birbirine bağlılığından çok etkilendiğini belirtirken bu anlatımın ekrana uyarlanmasının mümkün olup olmadığından emin olmadığını dile getirdi. Romanın uyarlamasının dizi mi yoksa film mi olacağı ise henüz belli değil.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Orhan Pamuk Veba Geceleri Ne Zaman Çıkacak ?

Dijital Oyunlar Kitap Projesi