içinde , ,

The Nevers Konusu

The Nevers Konusu

Joss Whedon tarafından HBO için üretilen bilim kurgu dizisi The Nevers konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Son zamanlarda sanatın tüm alanında vazgeçilmez bir hal alan bilim kurgu serilerinden biri olan The Nevers, 1896 yılı Londra’sında geçiyor.

Touched

Doğa üstü olaylar sonucu çoğu kadınlardan oluşan bir grup insan, özel yeteneklere sahip olur. Touched olarak adlandırılan ve olağanüstü yeteneklere sahip olan bu kadınlardan kimisi yeteneklerini iyi yönde kullanırken kimisi ise kötüye kullanır. Ancak bu yeni alt sınıfa dahil olan herkes tehlike altındadır. Bu tehlike ile başa çıkmak zorunda olan çoğunluğu kadınlardan oluşan grup (Touched) düşmanlara karşı savaşmak ve dünyanın kaderini etkileyecek bir göreve atılmak zorunda kalır.

Dünyayı korumak adına işe koyulan kahramanlarımızın başını ise Gizemli, yumruğu hızlı bir dul olan Amalia True ile parlak bir genç mucit olan Penance Adair çeker. Bu iki kadın bir yandan kötülüklerle savaşırken bir yandan da diğer Touched üyelerine yaşam alanları sunmaya çalışır.

Nisan 2021 itibariyle HBO ekranlarına gelen 6 bölümlük mini dizi eş zamanlı olarak ülkemizde de BeIN Connect tarafından yayınlanmaktadır.

The Nevers Fragman

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Değiştirilmiş Karbon Konusu

Dokuzuncu Cemiyet Konusu