içinde ,

Tarım ve Orman Bakanlığı Geleceğe Nefes Projesi

Tarım ve Orman Bakanlığı Geleceğe Nefes Projesi

Son dönemlerde meydana gelen ve bir çoğunun sabotaj olduğu ortaya çıkan orman yangınlarından sonra Tarım ve Orman Bakanlığı ‘Geleceğe Nefes’ projesi ile 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını duyurdu. 11 Kasım Saat 11.11’de 2023 farklı noktada gerçekleştirilecek proje için bir çok kamu kurum ve kuruluşu destek kararı aldı.

Kampanyaya destek için gelecegenefes.com adında bir de internet sitesi kuran bakanlık destekte bulunmak isteyen özel ya da tüzel kişileri buradan kampanyaya dahil etmeyi amaçlıyor.

Ekilen fidanlar 3 yıl boyunca sıkı bir şekilde takip edilerek 2023 yılında Türkiye’nin yüzüncü yılına yakışır bir şekilde büyütülmesi hedeflenecek. Asıl hedef ise yüzüncü yıla kadar toplam 7 milyar fidanın toprakla buluşturulması. Bu hedefe ulaşılabilmesi için bakanlık tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine destek talebinde bulundu.

gelecegenefes.com adresinden ücretsiz kayıt olan herkesin adına kargo da ücretsiz olmak şartıyla 5 fidan gönderilecek. Geleceğe Nefes katılım belgesi için gelecegenefes.com adresine tıklayabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Whatsapp’ta Son Görülme Kalktı Mı ?

The Witcher Dizisi İlk Fragman Yayınlandı !..