içinde ,

Taika Waititi Star Wars’ın Yeni Film Serisini Yazacak !

Yeni Star Wars Serisi Taika Waititi ile Devam Edecek

Yeni Star Wars üçlemesinin sona ermesiyle birlikte filmin devamının gelip gelmeyeceği hayranları tarafından merak konusu olmuştu. Müjde ise 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü’nde filmin yapımcısı Lucas Film tarafından geldi. Lucas Film, Taika Waititi Star Wars’ın yeni filmini yazacak olan kişi olarak duyuruldu. Filmin ayrıntısı hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da Taika Waititi‘ye yeni Star Wars filmini yazma konusunda Krysty Wilson-Cairns yardımcı olacak. Krysty Wilson-Cairns, 1917 filmi ile adını duyurmuş ve aynı film ile Oscar’a aday gösterilmişti.

Taika Waititi Kimdir ?

Taika Waititi Star Wars’ın Yeni Serisini yazacak olan isim.

Taika Waititi, 1975 yılında doğmuştur. Asıl ismi Taika David Cohen‘dir. Aslen Yeni Zelandalı olan senarist, 1 kez Akademi ödülü almış 2 kez ise aday gösterilmiştir.

Birçok popüler filme imza atan Taika Waititi, Star Wars’tan önce Tv Show programları da yapmıştır. Oldukça ilginç bir kişilik olan Taika Waititi’nin başlıca show programları ve filmleri şu şekildedir.

Tv Show : The Mandalorian, Wellington Paranormal, The Strip, All or Nothing: New Zealand All Blacks, Radiradirah

Filmleri  : Tavşan Jojo,Thor: Ragnarok, Aylak Vampirler, Thor: Love and Thunder, Vahşiler Firarda, Delikanlı, Yeşil Fener, Moana

Gelecek Filmler : Thor: Love and Thunder, Free Guy, Suicide Squad 2 ve Star Wars

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Ümit Yaşar Oğuzcan Bir Gün Anlarsın

Sezai Karakoç Köşe