içinde , ,

Sesli Edebiyat Öyküler Sesleniyor Projesi Ücretsiz Erişime Açıldı !

Sesli Edebiyat Öyküler Sesleniyor Projesi Ücretsiz Erişime Açıldı !

Sesli Edebiyat 1 ve Sesli Edebiyat 2 Öyküler Sesleniyor İndir (Ücretsiz) Öykülere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Sesli Edebiyat 2 Öyküler Sesleniyor İndir

Denizbank’ın Deniz Kültür Yayınevi tarafından gerçekleştirilen sesli edebiyat öyküler sesleniyor projesi ücretsiz erişime açıldı. Daha önce Sesli Edebiyat 1 Öyküler Sesleniyor çalışması ile birçok yazara ait öyküler seslendirilmiş sonrasında ise Sesli Edebiyat 2 Öyküler Sesleniyor projesi devam etmişti.

200 öyküden oluşan Sesli Edebiyat Öyküler Sesleniyor projesi kapsamında Ziya Osman Saba – Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi , Ömer Seyfettin – Pembe İncili Kaftan , Yakup Kadri Karaosmanoğlu – On Dört Yaşında Bir Adam , Vüs’at O. Bener – Havva , Yaşar Kemal – Beyaz Pantolon , Ülkü Tamer – Macı Hüseyin ve Samipaşazade Sezai – Pandomima gibi edebiyatımızın nadide öykü yazarları ile birlikte birçok yazarın öyküleri seslendirilmişti.

Sesli Edebiyat Öyküler Sesleniyor 1. Proje

Projenin birinci seti, 1860 – 1952 yılları arasında doğan 100 yazarımız ve onların birer öyküsünden oluşuyor. 100 yazarımızın 100 öyküsü, toplam 20 CD’de bir araya getirildi. Öykücülüğün Türkiye’deki gelişim çizgisini belgeleyen ve öykü edebiyatımızı ulaşabildiğimiz en geniş kitleyle buluşturmayı hedefliyor. Bu işitsel CD arşivi, seslerine ve yorum güçlerine yürekten inandığımız değerli tiyatro sanatçılarımızın katkılarıyla hazırlandı. Titiz bir dramaturji çalışmasıyla ve bestelenen özgün müziklerle zenginleşti.

Sesli Edebiyat Öyküler Sesleniyor 2. Proje

1952 sonrasında doğan 100 yazarımızın 100 öyküsünden oluşan 22 CD’lik bir set. Sesli Edebiyat Öyküler ‘SES’ leniyor’un birinci setinde olduğu gibi, yine her yazarımızdan bir öykü seslendirildi ve her öykü için özgün müzikler hazırlandı.

1 ve 2. proje bir araya geldiğinde ortaya tam 22 CD’lik bir set ve 200 yazara ait 200 öykü seslendirmesi ortaya çıkıyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bütün Saadetler Mümkündür Şiiri Ziya Osman Saba

Tesadüf mü yanlış tercih mi ?