içinde

Sebepsiz Sevgi

Sebepsiz Sevgi

Bugün sizlere sürekli duyduğumuz söze, farklı açıdan bakıldığında zihinlerimizde canlanan manayı paylaşmak istiyorum.  “İyilik yap denize at, balık bilmezse HALIK bilir” sözüne çoğumuz aşinayız. Burada verilmesi gereken herkesçe malum fakat farklı yorumlayacağımız kısma gelecek olursak, iyiliği yaptığını yapacağını  onunla alakalı bütün süreci HALIK zaten biliyor. Bunda zerre kadar şüphe yok. Bununla beraber balık ilk anda gelen iyiliğin, kim tarafından ve nasıl geldiğine belki heyecandan belki de farklı sebepten dikkat edemeyebilir ama o müşkül-sıkıntılı duruma tekrar düştüğü zaman kendisine sormaya başlar. O an durur düşünür yapılan iyiliği kimin yaptığını kendince araştırmasını yapar.

Sevgili okur iyilik yapmaktan, daha doğrusu iyi davrandığın zaman kıymet görmeyip sana nankörlük edeceğinden korkma!  Belki sıkıntısının çözüldüğünden ilk anda tepki vermeyebilir, ama hayat benzer şekilde imtihan ettiğinde çalacağı kapı siz olacaksınız.

Birbirimize karşı iyilik yaparak bağları sağlamlaştırmalı. Yapılan güzelliklerde içten-samimi olarak ifade edilmeli. Buna ek olarak sevmemek için bahane arayacak olursak sayamayacağımız kadar mazeret buluruz. Bunlardan en başta gelenlerden birisi de nankörlük ermek ve kıymet bilmemektir. Yukarıdaki örnek umarım bu önyargının kırılması adına yardımcı olur. Kaldı ki hiçbirimiz kusursuz değiliz, dört dörtlük de olamayız. Kimseden de mükemmel olmasını bekleyemeyiz. Zaten marifet beyaz tahtanın ortasındaki siyah noktayı görüp, kabul edip, görmezden gelmektir. Bundan mütevellit eksiklikler sevmek için engel olmamalı.

Hepimizin duası “SEBEPSİZ SEVGİ’ nin kalplerimize nakşedilmesi olmalı. Çünkü insan kusurlara takılmadan sevebilmeyi öğrendiği zaman hayatı daha da anlam kazanır.

Hepimizin karşısına hayatı sevdirecek insanların çıkması dileğiyle….

SAYGI Ve SEVGİLERİMLE….

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Çılgınlığın Dağlarında Konusu

Tribes of Europa Konusu ve Oyuncuları