içinde

Sağlık Bakanlığı Online Koronavirüs Kontrolü Sitesi ‘koronaonlem.saglik.gov.tr’ Faaliyete Geçti !

Tüm dünyada geniş etki uyandıran Koronavirüs, hızla yayılmaya devam ederken bilim insanları bu virüsle mücadelede en önemli unsurun “tanı” olduğunu söylemişti. Hızlı tanı = Hızlı tedavi yöntemini uygulayan Güney Kore ve Almanya gibi ülkeler bu virüse maruz kalmış binlerce vatandaşları olmasına rağmen ölüm oranının en düşük seyrettiği yer olarak tespit edilmişti.

Corona önlemleri bakımından oldukça iyi seviyede olan ülkemiz her ne kadar .eşitli önlemlerle virüse karşı başarı sağlasa da hızlı tanı konusunda birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kalmıştı. Öyle ki testi negatif çıkan bazı vatandaşların sonradan Coronavirüse sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Bu açığı hızla kapatmak isteyen sağlık bakanlığı koronaonlem.saglik.gov.tr adlı siteyi faaliyete soktu.

Corona önlem sağlık gov tr sitesiyle virüsün ortaya çıktığı kişilerde gözlemlenen semptomlar kombine edilerek vatandaşların kendi kendilerine tanı koymasına yardımcı olmak amaçlandı. Tabi ki belirtilerden yola çıkan sistem kesin bir sonuç olmaktan ziyade öneri sunuyor. Bakanlık bunu önlem sağlık gov tr ana sayfasında

Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

ibaresiyle uyarıda bulunuyor.

Corona önlem sağlık gov tr 4 aşamadan oluşan sorularla online testimizi yapıyor.

Birinci aşamada ; kullanıcıların kimlik bilgileri

ikinci aşamada ; 14 gün içinde en uzun bulunulan şehir, sağlık çalışanı olup olmama ve belirtilen hastalıklarından birinin geçirilip geçirilmediği soruluyor.

Üçüncü aşamada ; Son 14 gün içerisinde seyahat ettiğiniz ülke , son 14 günde herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığı ve son 14 gün içinde bir solunum yolu hastalığı geçirilip geçirilmediği soruluyor.

Dördüncü aşamada ise Şikayet başlığı altında belirtilen şikayetlerden herhangi birinin var olup olmadığı soruluyor.

İlgili kutucuklardan sahip olunanlar tıklandıktan sonra koronavirüs belirtisi olup olmadığı ile ilgili sonuç ekranı karşımıza çıkıyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Uzaktan Eğitim Eba Frekans Bilgileri

Karantinada Üretkenliği Artan 5 Önemli İsim