içinde , ,

Pan’ın Labirenti Kitap Konusu

Pan’ın Labirenti Kitap Konusu

2006 yılında beyaz perdeye geldiğinde büyük bir hayran kitlesi oluşturan ve üzerinden geçen onca zamana rağmen konuşulmaya devam eden Pan’ın Labirenti filmi kitap olarak uyarlandı !

Birçok kitabın film ya da dizi olarak uyarlanıp ekranlara gelmesine çok kez şahit olmuşuzdur ancak bir filmin romana uyarlanması az görülen bir hadise olarak kayıtlara geçti !

Filmin Oscar ödüllü senaristi Guillermo del Toro ile New York Times çok satan yazarlarından Cornelia Funke tarafından romana uyarlanan eser her yaştan okura hitap ediyor. Pan’ın Labirenti filmini karanlık ve fantastik bir romana dönüştürmeyi amaçlayan ikili kitabı adeta sihirli hikayelerle donatmış durumda…

Pan’ın Labirenti Kitap Görseli

Pan’ın Labirenti Kitap Konusu

Büyüleyici masal, okuyucuları hilebaz faunların, kana susamış askerlerin, çocuk yiyen canavarların, cüretkâr isyancıların ve ailesine kavuşmayı uman kayıp prensesin çizimlerinin de yer aldığı tekin olmayan ve savaşla yaralanmış sihirli bir dünyaya götürüyor.

Hikâye anlatıcılığında ustalaşmış iki dahinin bir araya gelerek ortaya çıkardığı bu harika iş kaçırılacak gibi değil.

Pan’ın Labirenti Kitap Arka Kapak

Bu kitap kalbi zayıf ya da ruhu kırılgan olanlara uygun değildir. Peri masallarına ya da iyiliğin gücüne inanmayanlara da. Bu kitap sadece, kötülüğün her türlü suretinin doğrudan gözlerinin içine bakabilen, senin gibi cesur ve korkusuz ruhlar içindir.

Oscar ödüllü Guillermo del Toro tarafından yazılıp yönetilen ünlü filmden ilham alan ve New York Times çoksatan yazarı Cornelia Funke eser tekrar kurgulanmıştır. Okuru hilebaz satirler, katil insanlar, çocuk yiyen canavarlar, cesur asiler ve ailesiyle tekrar bir araya gelmeyi uman kayıp prenseslerle dolu, karanlık büyü ve savaşla parçalanmış bir dünyaya götürüyor.

Yarattığı atmosferle okuru içine çeken roman, gerçekle hayal gücünün arasında bir duvarın olmadığı başka bir evrene giden bir geçit. İki öykücünün cüretkar ve unutulmaz bir birleşimi.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Google Elektronik Müzik Tarihi Sergisi

Epic Games Surviving Mars ‘ı Ücretsiz Erişime Açtı !