içinde

Orhan Pamuk Veba Geceleri Ne Zaman Çıkacak ?

Orhan Pamuk Veba Geceleri Ne Zaman Çıkacak ?

Orhan Pamuk Veba Geceleri ne zaman çıkacağı belli oldu. Yazarın 4 yıldır üzerinde çalıştığı bilinen romanı Mart 2021’de okurla buluşacak. Yapı Kredi Yayınları tarafından okura ulaştırılacak olan eser için Orhan Pamuk “35 yıldır yazmayı düşündüğüm bir roman” sözlerini söylemişti.

Orhan Pamuk Veba Geceleri Konusu

Kitap-lık Dergisi 199. sayı (Ekim 2018) için verdiği mülakatta Pamuk Veba Geceleri hakkında ilk kez konuşmuş ve roman için “şimdi yazdığım Veba Geceleri biraz da Doğu – Batı romanıdır” sözleriyle romanın konusu hakkında ipucu vermişti.

Ayrıca Pamuk, Covid salgının yeni başladığı Nisan 2020 tarihinde Columbia Üniversitesi için vermiş olduğu bir söyleşi de romanın 20. yüzyılın ilk yıllarında başlayan bir veba salgınını konu edineceğini de söylemişti. Bir yüzyıl sonra büyük bir pandeminin tekrar ortaya çıkmasının romanın çıkışını ertelediği de iddialar arasında.

Okurun merak ettiği bir diğer konu ise Orhan Pamuk‘un Veba Geceleri romanında Koronavirüs pandemisine yer verip vermeyeceği..

Orhan Pamuk Veba Geceleri T24

Romanın konusuna erişen T24 haber sitesinin aktardığına göre Veba Geceleri 1901 yılında Ege’nin hayali bir adası olan Minger’de geçer. Ada Ortodoks Hristiyanlarının ve Müslüman nüfusun bir arada yaşadığı yerdir. (Doğu-Batı sorunsalı)

Çin’den ve Hindistan’dan geldiğine inanılan, Asya’da milyonlarca kişiyi öldüren ve tarihte Üçüncü Veba Pandemisi diye bilinen veba salgınının Minger adasına varmasıyla Vali Sami Paşa karantina tedbirleri almaya başlar…

Orhan Pamuk’un Veba Geceleri T24 tarafından 27. bölüm adıyla bir kısım olarak yayınlanmıştır. Okumak için bu bağlantıyı tıklayınız.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Obje Stilizasyon Çalışmaları

The Overstory Netflix’e Uyarlanıyor.The Overstory Konusu Ne