içinde ,

Orhan Pamuk Veba Geceleri Amazon ve tüm marketlerde çıktı

Orhan Pamuk Veba Geceleri Amazon ve tüm marketlerde çıktı

Orhan Pamuk’un merakla beklenen romanı Veba Geceleri 23 Mart itibariyle tüm kitap marketlerindeki yerini aldı. Aynı gün Ayasofya çıkışıyla tehirli bir şekilde Ayasofya’nın camii oluşunu eleştiren Pamuk’un adını gündeme getirerek bir nevi kitabının reklamını yapmaya çalıştığı da ifade edilmişti. Orhan Pamuk Veba Geceleri Amazon başta olmak üzere tüm kitap marketlerindeki fiyatı ile yazımızda :

Orhan Pamuk Veba Geceleri Amazon ve Diğer Market Fiyatları

Orhan Pamuk Veba Geceleri Amazon : ₺ 44,80

Orhan Pamuk Veba Geceleri BKM : 26,09

Orhan Pamuk Veba Geceleri Kidega : 29,25

Orhan Pamuk Veba Geceleri YKY : 31,50

Orhan Pamuk Veba Geceleri Kitapyurdu: 27,23

Orhan Pamuk Veba Geceleri D&R: 29,25

Orhan Pamuk Veba Geceleri İdefix: 29,25

Orhan Pamuk Veba Geceleri Konusu

Orhan Pamuk’un üzerinde 5 yıldır çalıştığı “Veba Geceleri”, 1901 yılında 3. Veba Pandemisi döneminde Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger adasında geçiyor.  Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartıştığı bu tarihi roman, konusuyla yaşadığımız günlere de ışık düşürüyor.

1901 baharında Osmanlı İmparatorluğu’nun 29. vilayeti Minger Adası’nda veba salgını baş gösterince Sultan Abdülhamit önce Sağlık Başmüfettişi kimyager Bonkowski Paşa’yı, onun arkasından da genç ve başarılı Doktor Nuri’yi salgını durdurması için adaya gönderir. Padişah kısa bir süre önce genç doktoru, sarayda hapis hayatı yaşattığı ağabeyi önceki padişah V. Murat’ın kızı Pakize Sultan ile evlendirmiştir ve Pakize Sultan da bu yolculukta kocasına eşlik etmektedir. Adada ise genç ve milliyetçi Osmanlı subayı Kolağası Kâmil, onun âşık olduğu adalı Zeynep ve her şeye yetişmeye çalışan Vali Sami Paşa ile güzel sevgilisi Marika vardır. Karantina yasaklarına itaat edilmesi için çaba harcayan bu insanların vebayla, adadaki geleneklerle ve sonunda birbirleriyle ve ölüm tehditleriyle savaşının ve yaşadıkları aşkların hikâyesidir “Veba Geceleri”.

“Pamuk yaşayan en büyük yazar.”  -LE POINT, FRANSA

“Pamuk, en iyi kitaplarını Nobel’den sonra yazan eşsiz bir yazar.” -THE INDEPENDENT, İNGİLTERE

“O ne bir ideolog, ne bir siyasetçi, ne de bir gazeteci. Orhan Pamuk büyük bir romancı.” -THE NEW YORK TIMES, ABD

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Ausgang Kitap Yorumu

Netflix Nisan 2021 Takvimi Açıklandı