içinde

ONLİNE PHOTOSHOP PHOTOPEA

ADOBE PHOTOSHOP

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birkaç yıl önce ulaşılamaz olan programlar günümüzde bir tık uzağımızda yer almaya başladı. Bunlardan biri de resim ve grafik düzenleme alanında yıllardır lider konumda olan Adobe’nin Photoshop programı.

ONLİNE PHOTOSHOP

Birkaç yıl önce indirilmesi ve sıradan bir bilgisayarda kapladığı alan itibariyle çalıştırılması güç olan Adobe’nin Photoshop resim düzenleme programı artık online olarak birçok site tarafından kullanılmakta. Her ne kadar Adobe tarafından geliştirilen bir yapı olmasa da Photoshop’un birebir aynı özellikleri ile yazılımcılar tarafından online ortama aktarılan program bilgisayarlarımızı büyük bir yükten kurtarmaya aday. Bu siteler arasında en dikkat çekeni ise photopea.

PHOTOPEA.COM

photopea.com

Photopea.com tarafından geliştirilen ve yandaki resimde de ekran görüntüsü verilen program photoshop uygulamasına ihtiyaç duyan birçok kullanıcının bu ihtiyacını giderecek nitelikte.

Kullanımı gayet basit olan program daha önce photoshop kullanan kullanıcıların hiçbir yabancılık çekmeden işlemlerini gerçekleştirecek benzerlik ve kolaylıkta. Tasarım ve resim düzenleme araçlarının photoshop ile birebir aynı düzende yer alması ve gayet hızlı olması sitenin en dikkat çeken yanı.

DESTEKLENEN FORMATLAR

Webp dahil 12 farklı resim formatı destekliyor.

Program resimlerimizi birçok formatta kaydetme imkanı sunuyor. En çok kullanılan 12 resim formatını desteklemesinin yanında Webp gibi Google tarafından desteklenen ve Jpeg ve Png gibi formatların yerini alması düşünülen yeni nesil resim formatlarına da yer veriyor. Bu nedenle Jpeg ya da Png gibi uzantılara sahip resimlerin webp’ye kolayca dönüştürülmesine de olanak sağlıyor. (Webp to Jpg – Webp to Png)

Türkçe dil desteği

Birçok dili destekleyen ve Photopea Türkçe dil seçeneği ile de Türk kullanıcıların online photoshop ihtiyacına büyük katkı sağlıyor. Photopea Türkçe ayarı için üst sekmede yer alan More -> Language seklemelerini kullanarak Türkçe – Tr seçeneğini tıklamak yeterli oluyor.

Tüm bunların haricinde yine More butonunu tıklayarak farklı temalarla kullanıcı zevkini üst düzeye taşımak amaçlanmış.

Program kullanıcıların farklı formatlarda kaydetmek istedikleri resimlerin kalitesini de ayarlama imkanını tanıyor. %100 kalite başta olmak üzere kaydetmek istediğimiz resimler %0 kaliteye kadar çekilebiliyor. Online Photoshop programı olan Photopea’nın tüm bu olumlu yanlarının haricinde –her güzelin bir kusuru olur– en dikkat çeken olumsuz yanı ise görsellerin orijinal görüntü kalitesini yeteri kadar korumaması. Üzerinde düzenleme yapılan görseller her ne kadar %100 kalite seçilse de bir miktar piksel kaybına uğruyor. Bu da aslında programın online olması ile doğrudan alakalı dolayısıyla kusur olarak değerlendirmekte pek doğru olmayabilir. Programı deneyimlemek için Online Photoshop – Photopea linkini tıklamanız yeterli.

Not: Online Photoshop – Photopea  tamamen ücretsiz bir programdır.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

HAY BİN YAKZAN

Amp Yazı İçi Reklam Ekleme