ömrümden uzun ideallerim var alıntılar
içinde

Ömrümden Uzun İdeallerim Var Alıntılar

Geçtiğimiz gün vefat eden Suna Kıraç’ın bir anne, bir iş kadını olarak duygularını, deneyimlerini, ideallerini ve son yıllardaki sağlık mücadelesini içeren ve ilk baskısı 2006 yılında yapılan “ömrümden uzun ideallerim var alıntılar“adlı nasihatname türü eseri.

Suna Kıraç ömrümden uzun ideallerim var alıntılar
  • Ekonomik zorluklar aşılır, siyasi krizler çözümlenir. Ancak! Çocukları harcanmış bir toplumu yeniden onarmak mümkün değildir.
Suna Kıraç Gençliği
  • Ne olacak bu memleketin hali demekle memleketi yönetenleri kıyasıya eleştirmekle bir yere varamayız. Mutlaka bu sorunun çözümünün bir parçası olmak durumundayız. Bu da ancak örgütsel bir hareketle oluşabilir.
suna kıraç alıntılar
  • Eğitim noksanlığı! Yaşanılan tüm olumsuzlukların kökenindeki hemen hemen başlıca neden budur.Bunun için eğitim devlete bırakılmayacak kadar önemli bir konudur. Eğitim yalnız özel sektör kuruluşlarının halledeceği bir konu da değildir.
  • Birbirimizin bağışlanmayan günahı ayrılan fikirlerimizdir.
  • Vehbi Koç halktan biri gibi yaşamak konusunda ısrarcıydı. Bu ısrarı kimi zaman ev yaşamında çalışanları için külfete dönüşüyordu. Örneğin, yazlık eve taşınırken, kışlık evdeki buzdolabı da taşınıyordu. Bu durumdan haberdar olan Atılım A. Ş’nin Genel Müdürü Cengiz Solakoğlu’ nun bir buzdolabını kışlık evine göndermesi üzerine Vehbi Koç telefon açarak, “Sen benim yaşamıma niçin karışıyorsun,” diye çıkışmıştı. Solakoğlu`nun yanıtı işadamı Koç`u ikna edecek bir gerekçeye dayanıyordu. Solakoğlu, ” Kışlık evinizdeki buzdolabını yazlığınıza taşıdığınız duyulursa, biz yazlıkçılara nasıl buzdolabı satarız,” deyince Vehbi Koç gülerek telefonu kapatmıştı.
  •  İtibar 30 yılda kazanılır, bir gecede kaybedilebilir.
  • Eleştirenlerden değil, eleştirilenlerden olun.Eleştirip sorumluluk almazsanız, sorumluluğun dışında kalıp, eleştirmeyi yeğlerseniz, beğenmediğiniz bir düzen içinde yaşamınızı sürdürmek zorunda kalırsınız.

kaynak ömrümden uzun ideallerim var alıntılar

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Haruki Murakami Kimdir ?

Ahmet Muhip Dıranas – Olvido Şiiri