içinde

Öğretmenlerin Kopya Çekmeyi Önlemek İçin Kullandığı 8 İlginç Yöntem

Öğrencilerin kopya çekme tutkusunu önlemek için her türlü taktiği deneyen öğretmenler, birbirlerinden ilginç performans sergileyerek ilginç kopya önleme yöntemlerine imza atıyor. Bunlardan en ilginç 8 teknik sizlerle…

Ancak unutulmamalıdır ki kopya çekmeyi önleyen her yöntem aynı zamanda yeni bir kopya yönteminin de ortaya çıkacağının göstergesidir. Çünkü kopya çekememek bir öğrenci için varlık sebebidir. Onun bu duygusunu yok etmeye çalışmak savaş sebebi dahi olabilir.

Cep Telefonu Yasağı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan telefon ile kopya çekme tekniği birçok öğretmenin telefonları toplamasıyla hazin bir hal alır. En çok bilinen tekniklerden biridir.

Kopya Önleyici Karton Kutular

Bu kopya önleme teknikleri arasında level atlatan bu teknikle kopya çekmek imkansıza yakın bir hal alıyor. Ancak unutulmamalı ki öğrencinin elleri serbest olduğu müddetçe bu tarz yöntemlerde pek işe yaramayacaktır.

Kuş Bakışı Gözetleme

Klasik öğretmen hareketi olan bu teknik her yüzyılda işe yaradığı düşünülse de sıra üzerine yazılan basit kopya tekniklerini önlemesi bakımından pek geçerli bir yöntem değildir.

At Gözlüğü

En az karton kutular kadar ilginç olan bu yöntemin, karton kutu tekniği kadar kopya çekmeyi engelleyemeyeceği aşikar. Çünkü karşındaki öğrencidir. Her olumsuz şartı dahi silaha çevirebilen bu varlıklar için at gözlüğü taktiği birer kopya aracı olabilir. Bu yüzden çok tehlikelidir.

İç Çamaşıra Kadar Soyundurmak

Tekniğin başarı oranı oldukça yüksek ancak açık alan olması tehlikeli. Toprağın altı dahi öğrenci için potansiyel kopya saklama alanı olabilir.

Kamera İle Denetim

Öğrencilerin kopya çekmek için telefonu varsa öğretmenlerin de kamerası var. Üstelik sınav bitiminde de tekrar tekrar izlenerek tüm kopya teşebbüsleri önlenebilir. Ancak rajona terstir. Çünlü kopya sınav esnasında yakalanmalıdır.

Nostaljik Kopya Önleme Şapkaları

Sınavlar var olduğundan beri kopyalar da var olmuştur. 1900’lerin başında çekilen bu fotoğrafta günümüzdeki yöntemleri aratmayacak cinsten.

Kopya Önleme Kabinleri

İlginç kopya önleme yöntemlerinden biri de bu kabinlerdir. Ancak bir öğretmenin unutmaması gereken bir şey vardır. O da öğrenci ile göz temasını hiçbir zaman kesmemektir. Bu kapalı kutular tehlikeli bir öğrenci için potansiyel kopya yuvası olabilir. Örneğin eline kopya yazmış bir öğrenci için bu kutu bulunmaz bir nimettir.

kaynak

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Saf Şiir Nedir ?

İkonik Sanat Eserleri Yaşayan Birer İnsan Olsa Nasıl Olurdu ?