içinde ,

Öğretmen Dizisi

https://munseat.com/wp-content/uploads/2020/02/öğretmen-dizisi-oyuncuları.jpg

Öğretmen Dizisi Konusu

İdealist lise öğretmeni Akif’in öğrencilerine ve topluma, günümüzde kaybedilen değer olan erdemi tekrar aşılama çabasında yaptığı stratejik planı ve bu yönde gelişen olayları konu alan “Öğretmen” dizisinin başrollerini İlker Kaleli, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin ve Şerif Erol paylaşıyor.

Lise son sınıfa 30 kişi başlayan 12/A sınıfı bir arkadaşlarının intihar etmesi ile 29 kişi kalır. İntihar eden kız iyi bir yüzücüdür ve ulusal bir yarışmada derece alır ancak sınıftaki çekemeyen öğrenciler gerçek dışı bir video hazırlayarak kızın doping ile kazandığını iddia eder. Bu haber tüm ülkede yayılır ve kız çok büyük bir baskı altında kalır ve intihar eder. Sınıf ise bu intihara sırtını döner ve herkes yaşamına geri dönmüş gibi görünür; ancak okula 2 yıl önce gelmiş bir resim öğretmeni bu intiharın gizemini çözmek için 29 öğrenciyi okulun kapanmasına 10 gün kala rehin alır ve intihar eden öğrencinin gizemi çözülmeden kimse mezun olamaz der. Okulun içinde yaşanan patlama ile işler daha da gizemli bir hale gelir.

Öğretmen Dizisi Oyuncuları

Başrolünde İlker Kaleli’nin yer aldığı dizinin oyuncu kadrosu ise tanınmış simalardan oluşuyor. Ceren Moray, Afra Saraçoğlu, Serhat Kılıç, Serkan Keskin, Efekan Can, Elif Ceren Balıkçı, Ezgi Gör, Can Bartu Aslan ve Ramazan Demir gibi isimler Öğretmen dizisi oyuncuları arasında yer alıyor.

Öğretmen Dizisi Hangi Diziden Uyarlama

Öğretmen dizisi Japon yapımı “Mr. Hiiragi’s Homeroom”adlı diziden uyarlanmıştır. Her bölümü 60 dakika olan dizi yayınlandığında reyting rekorları kırmıştır.

Mr. Hiiragi’s Homeroom Dizisi Konusu

Sanat hocası ve sınıf öğretmeni Ibuki Hiiragi (Masaki Suda) bir anda mezuniyetten on gün önce 29 öğrencisine rehin alındıklarını söyler ve olaylar o andan itibaren şekillenmeye başlar. Öğretmen dizisi de bu diziden uyarlanarak benzer bir konuyu ele almıştır.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Dünyayı Değiştiren Yedi Çift

Şarkılar Bitmesin Çocuk