içinde , ,

Netflix Oksijen Filmi Fragmanı Yayınlandı

Netflix Oksijen Filmi

Fransız yapımı Fantastik ve Bilim Kurgu türündeki Oksijen Netflix ekranlarındaki yerini 12 Mayıs’ta alacak. Kriyojenik bir kapsülde Liz adlı bir kadın hafızasını kaybetmiş bir şekilde uyanır. Bu kapsüldeki oksijeni hızla tükenen Liz, bir an önce kim olduğunu hatırlamalıdır. Çünkü hayatta kalmasının ilk şartı budur. Hızla oksijeni tükenen Liz, zihniyle büyük bir savaş yaşar.

Liz, içinde bulunduğu kapsülde sadece Milo adındaki yapay bir operatörden karşılık alabilir. Oradan çıkmak için Milo ile iletişimde kalmaya çalışan Liz, olumsuz yanıt alsa da en sonunda ondan DNA araması yapmasını ister ve DNA’larını taşıyan kişinin Elizabeth Hansen adlındaki bir kadın olduğunu öğrenir. Yani Liz, aslında Elizabeth Hansen’dir.

Oksijen Filmi Netflix

Kim olduğunu öğrenen Liz, oksijeninin de hızla tükendiğini göz önüne alarak hızlı bir şekilde araştırmaya koyulur. Son teknoloji ile donatılmış olan kapsülde dokunmatik ekrana sahip yüzeyden niçin orada tutulduğuna dair araştırmalara giriştiğinde Kriyojeni adlı bir fizik terimiyle ilgili yapılan araştırma ve bilimsel deneylerin tam ortasında yer aldığını keşfeder.

Yönetmenliğini Alexandra Aja’nın yaptığı Oksijen filminin başrollerinde ise Mélanie Laurent, Mathieu Amalric, ve Malik Zidi yer alıyor.

Netflix Oksijen Fragmanı

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir Gün İcadiye’de Şiiri – A. Hamdi Tanpınar

100 Objede İslam Bilim Tarihi Sergisi dikkatleri üzerine çekiyor