içinde , , ,

Netflix Nisan 2021 Takvimi Açıklandı

Netflix Nisan 2021 Takvimi Açıklandı

Netflix Nisan 2021 takvimi açıklandı. Abonelerin sabırsızlıkla beklediği takvimde özellikle Türk yapımları dikkat çekiyor. Netflix Nisan 2021 takviminde öne çıkan dizi ve filmler ise şu şekilde :

Nisan 2021 Netflix Dizileri

The Serpent

2 Nisan’da ekranlara gelecek olan The Serpent dizisi Netflix’in gerilim dizileri arasındaki yerini alacak. BBC ve Netflix’in ortak yapımı olan dizide Acımasız katil Charles Sobhraj, 1970’lerde Güneydoğu Asya’da “Hippi Yolu”nu keşfe çıkan gezginleri kendine av olarak seçer. Netflix yapımla ilgili şu notu düşmeyi de ihmal etmiyor. The Serpent sarsıcı olaylardan uyarlanmıştır.

The Serpent Fragman

Snabba Cash: Kolay Para

Netflix’in gerilim dizileri arasındaki yerini alacak olan Snabba Cash: Kolay Para ekranlara 7 Nisan’da gelecek. Hırslı bir iş kadını, çekici bir çete infazcısı ve sorunlu bir genç, imkânsız gibi görünen tekinsiz bir servet arayışında bir araya gelir.

Snabba Cash: Kolay Para Fragman

Gölge ve Kemik

Aksiyon ve Macera sınıfındaki Gölge ve Kemik dizisi ise 23 Nisan’da ekranlara geliyor. Dizi Yetim bir haritacı olan Alina Starkov, savaştan parçalanmış dünyasının kaderini değiştirebilecek bir gücü açığa çıkardığında, karanlık güçleri karşısında bulmasıyla başlayan macerayı ele alır.

Gölge ve Kemik Fragman

Fatma 

Netflix’in en çok dikkat çeken Türk yapımlarından biri olan Fatma dizisi 27 Nisan’da ekranlardaki yerini alacak. Netflix Fatma Dizisi Konusu ise şu şekilde :

Fatma (35) sıradan bir temizlikçidir. Kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, Fatma’nın hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmaz. Bu durum, Fatma için bugüne kadar yaşadığı her şeyin intikamını alabileceği bir ritüel haline gelir. Fatma artık bir yandan koca dünyaya sığdıramadığı masum oğlunun öcünü almak isteyen bir anne, diğer yandan işlediği her cinayette kimsenin kendisinden şüphelenmediği bir “temizlikçi kadın” olarak hayata devam eder ve kocasını aramaya başlar. Başak Abacıgil tarafından hayata geçirilen Fatma, yeni ve genç yetenek  Özgür Önürme tarafından kaleme alındı.

Netflix Nisan 2021 Filmleri

Concrete Cowboy – Kent Kovboyu

2 Nisan’da ekrana gelecek olan Concrete Cowboy – Kent Kovboyu filmi Netflx’in kitap uyarlamaları arasında yer alıyor. Steven R. Hutchinson’un aynı adlı eserinden uyarlanan filmin konusu ise şu şekilde : Yaz tatilini uzun süredir görüşmediği babasıyla geçiren dikbaşlı genç, aradığı yakınlığı Philadelphia’da siyahi kovboyların kurduğu samimi bir toplulukta bulur.

Yetişkinliğe geçiş draması olan filmin başrollerinde ise Idris Elba ve Caleb McLaughlin yer alıyor.

Concrete Cowboy – Kent Kovboyu Fragman

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü ?

Netflix’in Türk yapımları arasında yer alan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü ? filmi Yılmaz Erdoğan’ın aynı adla yıllarca sahnelenen ve 1 milyonu aşkın izleyici ile buluşma başarısı gösteren tiyatrosundan uyarlamadır. 9 Nisan’da ekranlara gelecek olan filmin konusu ise şu şekilde : Gülseren’in hayatı ve yıllar içindeki değişimi Türkiye’nin aynası niteliğindedir. Onu başkalarından ayıran en önemli yanı ise sivri dili, zekası ve ateş böceklerine duyduğu ilgidir.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü ? Fragman

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Orhan Pamuk Veba Geceleri Amazon ve tüm marketlerde çıktı

Cenap Şahabettin Elhanı Şita