içinde , ,

Netflix Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Dizisi Netleşiyor

Netflix Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Dizisi Netleşmeye Başladı ! Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Konusu Ne ?

1441 Productions’un Netflix için çekeceği Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Dizisi hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Kırmızı Oda dizisiyle ekranlarda boy gösteren Melisa Sözen Biz Kimden Kaçıyorduk Anne dizisinde başrolde yer alacak.

Netflix‘in son yıllarda ağırlık verdiği kitap uyarlamalarından biri olacak olan dizi Yazar Perihan Mağden’in Biz Kimden Kaçıyorduk Anne adlı kitabından esinlenildi.

Perihan Mağden tarafından ilk kez 2007 yılında piyasaya sürülen eseri bir anne ile kızın travmatik ilişkisini ele alıyor. Netflix için çekilecek olan yapımın yönetmenliğini ise Ceylan Özgün Özçelik yapacak.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Konusu

“Bizi üzenler cezasını bulurlar Bamjrim. Bulmaları gerekir. Annen bunun için var. Burada kaldı. Seni üzenlere günlerini göstermek için. Kabalığın ve kötülüğün
cezasını vermek için.”

Biliyorum Annecim.

Onlara cezalarını vermek zorunda kaldığını biliyorum.

Perihan Mağden’in çağdaş bir kült roman haline gelen İki Genç Kızın Romanı’ndan beş sene sonra yazdığı ve şimdiye kadar on iki ülkede yayımlanan romanı Biz kimden kaçıyorduk Anne? yakıcı bir ilişkinin içinde, acı bir sona adım adım ilerleyen bir anne-kızın hikâyesi. Şehirden şehire, otelden otele kaçmak zorunda kalan dünya güzeli bir kız çocuğu ve kendisine hiç benzemeyen eksantrik annesinin bu kaçışları sırasında geçmişlerini saran sırlar, sayfa sayfa çözülen bir sarmalla okur tarafından keşfediliyor. Mağden’in ana temalarından olan anne-kız ilişkisinin çıkmazları, bu romanda yoğun bir sevgi-nefret gelgitinde sürüklenen bir hayat ve çocuğunu tek başına büyüten annenin dramıyla yeni bir boyuta taşmıyor.1

“Kırık bir kalbin romanı; aynı zamanda tekinsiz bir gerilim…”

Neue Luzerner Zeitung

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

İtiraf Şiiri

Bitmeyecek Sanki