içinde ,

Matrix 4 Resurrections adıyla geliyor

Matrix 4 Resurrections

2021 yılı sonunda (22 Aralık 2021) izleyici ile buluşması beklenilen Matrix 4 serisinin isminin belli olduğu iddia edildi. Filmin setinde çalışan bir makyaj sanatçısının Instagram üzerinden yaptığı paylaşım Matrix 4 Resurrections adının sızmasına neden oldu.

Filmin yönetmeni Lana Wachowski’den aldığı hediye bir ceket ile Wachowski’nin teşekkür mesajını içeren bir kartı paylaşması Aralık 2021’de vizyona girecek olan filmin’ün Resurrections adıyla geleceğini gösterdi. Çünkü Teşekkür kartının üzerinde Matrix 4 Resurrections adı yazılıyordu.

Resurrections ibaresinin yer aldığı ceketin astarı
Ceketle birlikte paylaşılan teşekkür kartı

Matrix’in önceki serilerine baktığımızda Matrix Reloaded, Matrix Revolutions olduğu düşünülürse son filminde Matrix Resurrections olma ihtimali yüksek duruyor.

Matrix 4 Resurrections Konusu

Filmin adının Diriliş olması son filmde kendini feda eden Neo karakterinin filme tekrar döneceği şeklinde yorumlanıyor. İlk üç filmin kahramanı olan Neo, son filmde insanlık ile makineler arasındaki barış için kendi feda etmişti. Yeni filmin adının Resurrections yani Türkçe ifadeyle Diriliş olması halinde serinin ana karakterinin yeniden dirileceği ve filme geri döneceği şeklinde yorumlanıyor.

Matrix 4’ün 22 Aralık 2021 tarihinde vizyondaki yerini alması bekleniyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Billy Summers Stephen King

Emin Bülent Serdaroğlu Kin