içinde

“Kuşların ve Yılanların Şarkısı” ile Açlık Oyunları Devam Ediyor !

Kuşların ve Yılanların Şarkısı

Daha önce “Açlık Oyunları, Ateşi Yakalamak ve Alaycı Kuş” adları ile 3 serisi bulunan Açlık Oyunları distopik romanının 4. serisi olan Kuşların ve Yılanların Şarkısı Dünya ile aynı anda Türkçede !

Bugüne kadar 54 dile tercüme edilen ve 52 ülkede 100 milyondan fazla okura ulaşan, bununla da yetinmeyip sinemaya uyarlanarak gişe rekorları kıran Suzanne Collins’in “Açlık Oyunları 4. serisi Kuşların ve Yılanların Şarkısı” 19 Mayıs 2020 itibariyle dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa sunulacak.

Diğer serilerinde yayıncısı olan Dex Kitap tarafından okurlara sunulacak olan Kuşların ve Yılanların Şarkısı Taylan Taftaf tarafından dilimize çevrildi.

-arka kapak-

Alaycı Kuşumuz Katniss’in katıldığı Açlık Oyunları’ndan çok öncesine gidiyoruz.

Başkan Snow’un gençliğine… Başkent’le mıntıkalar arasındaki iç savaşın ardından
Panem’in yeniden kurulduğu günlere.

10. Açlık Oyunları’nın hasat gününde, genç akıl hocaları onlara atanacak haraçlarını bekliyorlar.

Bir zamanların güçlü Snow hanedanından, zekâsından başka bir zenginliği kalmayan on sekiz yaşındaki Coriolanus Snow da haracının kim olduğunu merak ediyor.

Kaderini değiştirebilecek bu anda, isteyeceği son şey haracının 12. Mıntıka’dan, hem de bir kız olması. Ama o kız ağzını açtığı anda Snow’un tüm ezberi bozuluyor…

Aşkla nefret, güçle zayıflık, tercihlerle sonuçlar, geçmişle gelecek ve
insan doğasının ezeli zıtlığı iyilikle kötülük üzerine destansı bir hikâye başlıyor.

Suzanne Collins, on yıl önce başlattığı müthiş Açlık Oyunları efsanesinde olduğu gibi, bugünün dünyasını yine zorlu bir göreve çağırıyor.

Bir diktatörü anlayamazsan onu yenemezsin!

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yeşilin Kızı Anne Kitabı Son Basıkısıyla Türkçede

Sen Sen Sen Şiiri