içinde ,

Kuru Otlar Üstüne Erzurum ile Çekimlere Başladı

Kuru Otlar Üstüne Erzurum ile Çekimlere Başladı

Dünyaca ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın merakla beklenen yapımı Kuru Otlar Üstüne Erzurum ‘da çekime başladı. Başrollerinde Deniz Celiloğlu ve Merve Dizdar’ın yer aldığı Kuru Otlar Üstüne, Nuri Bilge Ceylan’ın daha önceki filmlerinde olduğu gibi ilk prömiyerinin Cannes Film Festivalinde yapılması bekleniyor.

Merve Dizdar

Adını Kış Uykusu filmi ile Cannes Film Festivalinde aldığı Altın Palmiye ödülü ile tüm dünyaya duyuran Nuri Bilge Ceylan, Ahlat Ağacı filmi ile bu ödül için yarışmıştı. Birçok kesim tarafından beğenilen yapımlara imza atan usta ismin yeni filminin de büyük yankı uyandırması bekleniyor. Filmin 2022 yılında izleyici ile buluşması bekleniyor.

Kuru Otlar Üstüne Konusu

Kuru Otlar Üstüne Konusu Anadolu’nun ücra bir köşesinde öğretmenlik yapmaya çalışan Samet adında idealist bir gencin başından geçenleri kapsar. İstanbul’a atanmayı umut eden Samet, bir türlü bu atama hayaline kavuşamaz. İçinde yaşadığı bu ücra yerdeki kasvetli havadan bir türlü kurtulamayan Samet tüm umudunu kaybetmişken Nuray adında genç bir öğretmen karşısına çıkar.

Filmin asıl merak uyandıran yanı ise burada saklıdır. Nuray, acaba Samet’i içinde bulunduğu kasvetli havadan ve karanlık düşüncelerden çıkarabilecek midir ?

Erzurum’da çekimlerine başlanan Kuru Otlar Üstüne Eurimages Fonu’ndan1 470 Bin Euro , Kültür ve Turizm Bakanlığından ise 2 Milyon TL yapım desteği almıştı.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Edip Cansever Adsız Bir Çiçek

İTÜ Yönetim Bilimleri Kongresi Başlıyor