içinde

Kurtlarla Koşan Kadınlar Alıntı

Kurtlarla Koşan Kadınlar Alıntı

Kurtlara Koşan Kadınlar Alıntı ve Sözlerine yer vermeden önce kitap hakkında küçük bilgi “Kurtlarla Koşan Kadınlar: Vahşi Kadın Arketleri Mitleri ve Hikayeleri Junglu analist, yazar ve şair Clarissa Pinkola Estés tarafından kaleme alınan ve Ballantine Books tarafından yayımlanan eserdir. Eseri Estês’in 20 yılda yazdığı bilinmektedir.

İlk baskısı 1989 yılında yapılan eser tam üç yıl boyunca New York Times Best Seller listesinde kalarak büyük bir rekora imza atmıştır.”

Sevmek, Onunla birlikte kalmak demektir ! Sevmek, her hücren kaç derken kalmak demektir.

Büyükannem Katerin en cahil kişinin, bilmeyen değil, ama “bilmediğini bilmeyen” kişi olduğunu söylerdi. En kötü durumdaki, başkaları için fazlasıyla tehlikeli olabilecek kişi ise, “bilmediğini bilen ve buna aldırmayan” kişidir.

Hiçbir şeyin bulunmadığı yerlere kapılar çizer, bu kapıları açar, oradan yeni yollara ve yeni hayatlara geçerler.

Çöl, hayatın çok yoğunlaştığı bir yerdir. Canlıların kökleri son su tanesine bile tutunur ve çiçekler sadece sabahları erkenden ve öğlenden sonraları da geç saatlerde görünerek meni biriktirirler. Çölde hayat küçük ama muhteşemdir ve olan bitenlerin çoğu yeraltında süregider. Birçok kadının hayatın da buna benzer.

Sorular sorun. Merak edin. Gördüklerinize bakın. Duyduklarınıza kulak verin. Sonra da doğru bildiğiniz şeye göre davranın.

Bir kadın, dostlarını ve sevgililerini akıllıca seçmelidir, çünkü her ikisi de kötü bir üvey anneyle berbat kız kardeşlere benzer hale gelebilirler.

Günümüz kadını, bulanık bir etkinlikler yumağına dönüşmüş durumda. Herkes için her şey olmaya koşullandırılmıştır.

Vahşi kadın, cesaret eden, yaratan ve yıkandır.

Eğer size bir ara meydan okuyan, işe yaramaz, şımarık, kurnaz, asi, itaatsiz, isyankar denmişse, doğru yoldasınız. Vahşi kadın, yakındadır.

Kadınların yaşlarını yıllarla değil de savaştan kalmış yara izleriyle saymaları da iyi bir fikirdir.

Güvenilmesi gereken tek şey, bir bitiş olduğunda başka bir başlangıcın da olacağıdır.

Bir kadın, gündüzleri istediği her şeyi tam anlamıyla yapamayacağını hissettiğinde, garip bir ikili hayat sürmeye başlar. Gündüz saatlerinde “miş” gibi yaparken, fırsatını bulduğunda bambaşka davranır

Öyle basit şeyler vardır ki, asla bilinemezler.

Eğer bir kalıba uymaya çalıştıysanız ve bunu beceremediyseniz, şanslı olduğunuz söylenebilir. Bir şekilde dışlanmış biri olabilirsiniz, ama öte yandan ruhunuzu korumuşsunuz.

Çölde hayat küçük, ama muhteşemdir ve olan bitenlerin çoğu yeraltında süregider. Birçok kadının hayatı da buna benzer.

Doğa izin istemez. Ne zaman canınız çekerse, çiçek açın ve doğurun.

’Ben gidiyorum.’’ Bunlar bugüne kadar söylenmiş en güzel sözcüklerdir. Söyleyin. Sonra gidin.

Yine de, en dolu haliyle aşk bir ölüm ve yeniden doğuşlar dizisidir. Bir aşamayı, aşkın bir yönünü bırakıp başka birine gireriz. Tutku ölür ve geri getirilir.

Bir kadın görünüşte nazik, hatta sinik olabilir, ama içten içe kanamaktadır.

Kimi zaman bir kadın, bir an için bile olsa güvencesiz ya da kesinlikten uzak kalmaktan korkar. Köpeklerin tüylerinden daha çok mazereti vardır. Sadece dalmalı ve sonra ne olacağını bilmemeye katlanmalıdır. Sezgisel doğasını yeniden kazanması için tek yol budur.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Wild Rift Sistem Gereksinimleri Android ve İOS

2020 Goodreads Okur Ödülleri Belli Oldu !