içinde

Koronavirüs Önlemleri Kapsamında Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Yaşına Kadar Olur ?

Koronavirüs vakalarının ülkemizde görülmeye başladığı ilk günden itibaren sürekli 65 yaş üstü bireylerin risk grubunu taşıdığı söylemleri yaygınlaşmış sonunda ise bu yaş grubuna sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Ancak bugün itibariyle ortaya birçok olumsuz durumun çıktığı gözlendi. Bunlardan birincisi 65 yaş üstü bireylerle sokakta karşılaşan gençlerin saygısız bir üslupla muhatap olmalarıyken ikincisi bu yaş grubu altındaki kişilerin virüse yakalanmayacak algısına kapılmasıydı.

Tüm bu olumsuz durumlar özellikle genç kesimin sokağa çıkmasına engel olamadı. Bugün bakan tarafından açıklanan istatistiğe göre virüslü bir kişi etrafındaki 16 kişiye kadar bu virüsü bulaştırıyor ve virüs genellikle genç kesimden yayılıyor. Çünkü genç kesim taşıyıcı olduğunu çok geç fark ediyor ve fark ettikten sonra ise birçok kişi virüsten etkilenmiş olabiliyor.

Virüsün yayılma hızının kesilememesi nedeniyle bakanında söylemleri doğrultusunda daha sert tedbirlerin alınacağı ortaya çıktı. Herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına kilitlenirken “Sokağa çıkma yasağı gelecek mi ?” sorusu sık dillendirilmeye başlandıı. Erdoğan sokağa çıkma yasağı ilan ederse peki bu durumda sokağa çıkma yasağı kaç yaşına kadar olacak ?  Tüm kesim için mi sokağa çıkma yasağı olacak yoksa belli bir grup mu bu yasağa dahil olacak.

Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Yaşına Kadar Olacak ?

Cumhurbaşkanı böyle bir yasak ilan ederse bu yasağın bir yaş grubu ile sınırlandırılacaksa 18 yaş grubuna kadar olması bekleniyor. Tamamen bir yasak da söz konusu olabilecekken bu yasak büyükşehirler içinde geçerli olabilir. Tüm sokağa çıkma yasağı kaç yaşına kadar olacak sorularının cevabı Erdoğan’ın açıklaması ile belli olacak.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

İstiridye Tatlısı Tarifi (Tahinli)

Edip Cansever Sonrası Kalır