20
içinde

Kansas’ta Kıyametten Korunmak İçin Yapılan Sığınak Tam 3 Milyon

Kabus gibi başlayan ve bir türlü bitmek bilmeyen 2020 yılı bir dönem günden olan kıyametten korunmak için yapılan sığınak ve benzeri yerleri yeniden gündeme getirdi. 2020 yılının başlangıcından itibaren insanlara kıyameti andıran olayların bir türlü bitmek bilmemesi ve Koronavirüs Pandemisi ile tüm dünyanın bir anda kabusu yaşaması hemen herkeste aynı düşünceyi oluşturdu : Kıyamet mi kopuyor ? Herkesin kıyamet, dünyanın yok oluşu gibi daha çok Amerikan filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bu Distopya’nın gerçek olduğuna ikna olmaya başladığı son günlerde ortaya çıkan kıyametten korunmak için yapılan yapılara ABD’li bir firma yenisini ekledi. ABD’nin Kansas eyaletinde başlayan Kıyamet Sığınağı görenleri şaşkına çeviriyor !

Kıyametten Korunmak İçin Yapılan Sığınaklar

1960 yılında Amerikan ordusu için Füze silosu olarak inşasına başlanan bu yapı Dünyanın en sağlam yapılarından olarak gösteriliyor.

Kıyametten Korunmak İçin Yapılan Sığınaklar

Ordunun inşaa ettiği ve sadece beton kütlesinden ibaret olan yapı ABD'ye tam 15 Milyon Dolara mal olmuştu. 2008 yılında Survival Condo isimli bir firmaya devredilen yapı firma tarafından baştan aşağı düzenlenerek kıyametten korunmak için yapılan en özel yapılardan oldu. Firma yapıların günümüzdeki maliyetinin ise 60 Milyon Dolar olduğunu belirtiyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Edip Cansever Mendilimde Kan Sesleri

Metis Ajanda 2021 Hayat Memat Temasıyla 4 Aralık’ta Kitapçılarda