içinde

İthaki Kapsül : Novella Kitaplığı

İthaki Kapsül : Novella Kitaplığı ile yeni bir seri başlatarak dikkatleri üzerine çekti. Peki İthaki Kapsül Nedir ? Adından da anlaşılacağı üzere Novella (uzun hikaye – kısa roman ) formatında eserlerin bir araya getirileceği bir dizi olarak açıklandı İthaki Kapsül ! Ayrıca İthaki Yayınevi tarafından kapsül şu ifadelerle tanıtıldı :

İthaki Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni A. Saygı Ortanca tarafından duyurulan İthaki Kapsül her ay düzenli olarak bir ya da iki kitabın eklenmesiyle oluşacak serinin adı.

İthaki Kapsül serisinin oluşturulmasındaki asıl amaçsa kısa olduğu için birçok okur tarafından göz ardı edilen ancak edebi olarak muhteşem nitelikte olan eserleri ön plana çıkarmak.

İthaki Kapsül : Novella Kitaplığı belirli bir türe bağlı kalmayacak. Kitaplığın formatını belirleyen asıl nokta eserlerin Novella türü içerisinde yer alması olacak. Kimi zaman spekülatif kurgu kimi zamansa yeni yazarlar bu kapsülün içinde yer alacak.

İthaki Kapsül Novella Serisi iki kitapla bu ay itibariyle başlamış durumda. Her ay kitaplığa iki eser daha katılacak. Bu ayın ve serinin ilk kitapları ise “Ve İşte Zaman Savaşını Böyle Kaybedersin – Amal El-Mohtar – Max Gladstone” ile “Kurucular – Daniel Polansky” Bakalım diğer aylar kapsüldeki yerini alacak eserler nelerden oluşacak.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Edip Cansever Gül Kokuyorsun

Alaeddin Özdenören Habersiz Şiiri