içinde

Huawei Watch Gt2 SpO2 Ölçme Özelliği Kazandı

Huawei Watch Gt2 SpO2 Ölçme Özelliği Kazandı

Son zamanların gözde akıllı saati Huawei Watch Gt2 14 günlük şarj süresiyle ve şık tasarımıyla rakiplerine oranla oldukça popüler bir saat haline gelmişti. Ülkemizde de en çok satılan akıllı saatler arasında yer alan Huawei Watch Gt2,özellikle sağlık uygulamalarıyla tanınıyordu.

Huawei sağlık konusunun gündemden düşmediği şu sıralarda popüler akıllı saatine önemli bir güncelleme yaparak bir adım daha öne çıktı. Huawei Watch Gt2 SpO2 ölçüm özelliği ile artık kandaki oksijen doygunluğunu ölçebilir hale geldi.

SpObireyin solunum sisteminin durumu hakkında bilgi verdiğinden Huawei’in böyle bir uygulamayı koronavirüs’ün en etkili olduğu bir dönemde sunması virüsle mücadeleye katkı manası da taşıyor.

Huawei Health uygulamasında SpO2 ‘yi şu şekilde tanımlayarak uygulamanın verimli çalışması için bazı uyarılar yapıyor :

Kan Oksijen Satürasyonu (SpO2) Nedir ?

 

Kan Oksijen Satürasyonu SpOkanda oksijen içeren hemoglobin yüzdesi yani bir başka ifadeyle kandaki oksijen oranıdır. Bireyin solunum sisteminin durumu hakkında kullanışlı bir doğal göstergedir. SpOdeğeriniz %90 oranının altındaysa hipoksemi riski taşıyor olabilirsiniz. Basit bir ifadeyle SpOazaldıkça risk artar. Aşağıdaki verileri referans olarak kullanabilirsiniz :

SpOÖlçümü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. Öncelikle takılabilir cihazınızda SpO2  özelliğini etkinleştirin. Ardından en doğru sonucu almak için cihaz talimatlarını takip edin.
  2. Bazı dış etkenler ölçümü etkileyebilir. Ölçümün hatalı ve hatta başarısız olmasına yol açabilir. Bu etkenlerden bazıları düşük kan perfüzyonu, koldaki tüyler, dövmeler, vücudun yanlış pozisyonda olması, ölçüm esnasında kolun hareket ettirilmesi, cihazın doğru takılmaması ve oda sıcaklığıdır.
  3. Bu ürün tıbbi bir cihaz olarak tasarlanmamıştır. Sonuçlar tıbbi tanı veya tedavi amacıyla kullanılmamalıdır. Tüm veri ve ölçümler yalnızca kişisel referans amaçlı kullanılmalıdır.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir (Konusu) – Hakan Mengüç

Alev Alatlı Nasihatname 3 Ne Zaman Gelecek ?