içinde ,

His Dark Materials 2 Sezon Ne Zaman Çıkacak ?

HBO ve BBC ortak yapımı olan His Dark Materials 2.Sezona hazırlanırken yeni bir fragman yayınlandı. His Dark Materials 2. Sezon Fragmanında ilk kez keskin bıçağa yer veriliyor.

His Dark Materials Konusu

Philip Pullman’ın ‘Altın Pusula’ adlı roman serisinden uyarlananan dizi fantastik bir yapım olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Dizinin başrolünde Logan filmi ile meşhur olan aktris Dafne Keen yer alıyor. Çok dünyalı bir destanın tema olarak yer aldığı dizi de cadılar, konuşan ayılar gibi fantastik karakterler ve The Magisterium adındaki radikallerin oluşturduğu tarikat etrafında olaylar yaşanıyor.

Sihir kurallarının hüküm sürdüğü bir evrende, kayıp bir çocuk vakasını araştıran küçük Lyra, büyük bir gizemin perdelerini aralıyor.Yetim büyüyen Lyra’nın dünyası amcasının uzun bir zaman sonra kuzeyden dönmesi ile birlikte alt tüst olur. Lyra, Londra’da yeni bir hayata başlar ve Mrs. Coulter’in yardımı ile Roger’ı bulmaya odaklanır. Bayan Coulter ve Majisteryumdan kaçmaya devam eden Lyra, hiç ummadığı bir yerden yardım alacaktır. Lyra ve Çiganlar kuzeye giderek Cadılar Konseyi, Lee Scoresby ve şehri korumakla görevli zırhlı bir kutup ayısından yardım ister.

His Dark Materials 2.sezon ne zaman çıkacak ?

2019 yılında ilk kez izleyici karşısına çıkan His Dark Materials hatrı sayılır biz izleyici kitlesine ulaşmıştı. 2. Sezonu merakla bekleyen izleyiciler His Dark Materials 2. sezon ne zaman çıkacak ? sorusunu sormaktan kendini alamıyor. Çünkü içinde bulunduğumuz pandemi döneminde birçok yapım ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu durum His Dark Materials 2. sezon ne zaman ? sorusunu daha kuvvetlendiriyor.

Dizi ekibi tarafından yapılan son açıklamaya göre His Dark Materials 2. sezonu Kasım 2020 tarihinde başlayacak. Ancak Pandeminin son zamanlarda ülkemizde ve tüm dünyada etkisini artırmaya başladığı göz önünde bulundurulursa dizinin 2021 yılına da ertelenmesi söz konusu olabilir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

2020 2021 Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Toplantı Tutanağı

EBA Lise Uzaktan Eğitim Ders Programı