içinde ,

Haunting of Bly Manor Konusu

Haunting of Bly Manor Konusu

Netflix‘in “Ölmek yok olmak değildir” mottosuyla tanıttığı haunting of bly manor konusu bakımından oldukça dikkat çekeceğe benziyor. Başrollerini Victoria Pedretti,Oliver Jackson-Cohen ve Henry Thomas’ın paylaştığı Haunting of Bly Manor, Tepedeki Ev”in yaratıcısının imzasını taşıyan bu gotik aşk öyküsü tüyler ürpertici sırlar barındırıyor.

Büyük ve İyi Bir Yer

Etrafına neşe saçan Amerikalı bir mürebbiye, büyük bir İngiliz malikânesinde yaşayan iki yetime bakmayı hevesle kabul eder. Fakat korku dolu günler onu beklemektedir.

Öğrenci

Onu çok korkutan ve sinirlendiren bir olayın ardından Dani, çocuklara bir ders vermeye çalışır. Ama çocuklar garip davranışlarıyla onu çileden çıkarmaya devam eder.

Yüzler : Birinci Kısım

Dani ve Miles esrarengiz bir şekilde geçmişten bir kesit görür. Peter Quint, Rebecca Jessel ve ikisinin çarpık geçmişinin koyu gölgesi kendini hissettirmeye devam eder.

Dostlarımızın Dostları

Geçmişte yaşadığı üzücü kayıp, suçluluk duygusuyla kıvranan Dani’nin peşini bırakmaz. Flora ve Miles farklı uğraşlar bulur. Bly malikânesinin çalışanları ölülerini anar.

Ölüler Mihrabı

Her şeye tanık olan kâhya Hannah Grose, Bly Malikânesi’nde kısılıp kalmış herkese – hem yaşayanlara hem de ölmüş olanlara dair – anılarını hatırlar.

Keyifli Köşe

Gerçekleri inkâr eden ve işine yoğunlaşan Henry Wingrave kendisiyle hesaplaşmak zorundadır. Flora geçmişte kaybolurken Dani, Jamie ile iletişime geçer.

Yüzler : İkinci Kısım

Miles ve Flora hayaletlerin hazırladığı oyunun içine çekilir. Gerçeklerle yüzleşen Rebecca’yı mutsuz bir son beklemektedir. Hannah ise sarsıcı bir keşifte bulunur.

Eski Giysilerin Romansı

Bly’ın karanlık geçmişi açığa çıkar. Bir zamanlar malikânenin demir leydisi olan Viola’nın kapıldığı dehşet verici öfke, çevresindeki tüm ruhları pençesine alır.

Ormandaki Canavar

Rüya bitse de tehlike devam eder. Hannah harekete geçmek için cesaretini toplar. Bly’dakiler ölümden daha korkunç bir sonla karşı karşıyadır. Ama bedeli kim ödeyecek?

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Turgut Uyar Şiirleri Pdf

Abdülhak Hamit Tarhan Makber Hikayesi