içinde

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi

15 – 16 Haziran 2019 tarihinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen üniversite sınavı sonrası tercih işlemlerinin yaklaşmasıyla birlikte öğrencileri tercih heyecanı sardı. 23 – 24 Temmuz’da başlayacak tercih işlemleri önceki öğrencilerin üniversite ve fakülte araştırması hız kazandı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi ise öğrencilerin en çok araştırdığı üniversiteler arasında yer aldı. Özellikle Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi en çok ilgilin gösterildiği fakültelerden biri oldu.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hacı Bayram Veli Hukuk Fakültesi, Gazi Hukuk’tan ayrılarak Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne bağlanarak Hacı Bayram Hukuk adını almıştır. Fakülte TM-2 puan türüyle öğrenci almaktadır. Yaklaşık 550 kişilik kontenjana yer verilmektedir. 2015 – 2016 yılına aitverilerine göre Taban Puan 424,633 – Tavan Puan 466,793 şeklinde oluşmuştur.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ankara / Beşevler’de yer almaktadır. Hazırlık sınıfı bulunmadığından eğitim 4 yıl sürmektedir.

Fakültenin akademik kadrosu 14 Profesör, 14 Doçent, 10 Dr. Öğr. Üys., 1 Öğr. Gör. Dr., 14 Araştırma Görevlisi Dr., 76 Araştırma Görevlisi’nden oluşmaktadır.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2 Bölümleri

1) Özel Hukuk 

Özel Hukuk bölümü; Medeni Hukuk, Ticaret Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku ve Milletlerarası Özel Hukuku Ana bilim dallarından oluşmaktadır.

1) Kamu Hukuku

Anayasa Hukuku, Ceza ve Ceza Usul Hukuku, İdare Hukuku, Genel Kamu Hukuku, Milletlerarası Hukuku, Mali Hukuku, Hukuk Tarihi, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Ana bilim dallarından oluşur.

Olanakları

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde okuma salonu bulunmaktadır. Öğrencilerin sessiz bir ortamda çalışma yapmalarını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakütlesinde öğrencilerin kullanabilecekleri internet bağlantılı bilgisayar odası mevcuttur. Öğrencilerin bilimsel gelişmeleri yakından takip edebilmeleri amacıyla yerli ve yabancı bazı internet veritabanlarına abonelikler tesis edilmiştir.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakütlesinde halk oyunları, tiyatro, ebru sanatı ve sporun çeşitli dallarında etkinlikler yapan çeşitli topluluklar bulunmaktadır.

Her yıl paneller, konferanslar, tiyatro gösterileri, halk oyunu gösterileri, sanat müziği ve halk müziği konserleri yapılmaktadır.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Tazarruname

Cahit Zarifoğlu Eserleri ve Hayatı