içinde

Google Meet Görüşmeleri 16 Kişiye Çıkıyor !

Google Meet

Sosyal izolasyonun en çok eğitimi etkilediği bu ortamda Zoom, adlı bir uygulama 49 kişilik konferans seçeneği ile bir anda dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak Zoom, kişisel verilerin kontrolsüz bir şekilde üçüncü parti uygulamalara aktarılması ve güvenlik açığı bulunması gibi sebeplerle bir anda kazandığı popülerliği kaybetmeye başlamıştı. Ortaya çıkan bu açığı google meet ile değerlendirmeye hazırlanıyor.

Google Meet Nedir ?

Google Meet, kısaca video konferans uygulaması olarak tanımlanabilir. Hali hazırda Google’ın Hangouts adlı bu işi yerine getiren bir uygulaması vardır. Ancak Meet ile video konferanslar çok daha hızlı ve güvenli bir ortam sağlıyor. Sosyal izolasyonun bir anda video konferans uygulamalarını popüler hale getirmesiyle birlikte Google Meet video konferans aracını geliştirmeye başladığını duyurdu.

Google Meet Kaç Kişi ile Video Konferans İmkanı Sağlıyor ?

Google Meet kaç kişi ? Bu sorunun cevabı bugün için 4’tür. Whatsapp gibi Google Meet de 4 kişinin en fazla katılım sağladığı video konferanslara izin verirken zoom tam 49 kişinin katılımına olanak sağlıyordu. Bu nedenle bir anda popüler olan zoom herkesi şaşırtmış ancak popülaritesi skandal bir açık yüzünden yerle bir olmuştu. Bu açığı iyi değerlendirmek isteyen Google Meet ile yapılan video konferans katılımcı sayısını 16 ya çıkaracağını açıkladı.

Google Meet Nasıl Çalışır ?

Google Meet tamamen takvim uygulaması ile eş zamanlı olarak çalışıyor. Meet’i kullanabilmek için öncelikle http://meet.google.com adresine girip toplantı kodunu kullan demek yeterli.

Peki toplantıya katılım bu şekilde iken toplantı nasıl oluşturulur ?

Google Meet Toplantı Kodu

Google Meet Toplantı kodu oluşturmak için yapılması gerekenler şunlardır :

    1. Google Takvim‘e giderek bir etkinlik oluşturmanız gerekiyor. Bunun için sol üst kısımda yer alan oluştur butonuna basmanız yeterli.
    2. Davetli sekmesinde yer alan Davetli Ekle seçeneğine tıklayarak toplantıya katılacakların e posta adresleri eklenir.
    3. Yapılan işlemler Kaydet denilir.
    4. Hazırlanan Davetler Gönder butonu ile gönderilir.

Tüm bunların haricinde Google Meet’e Gmail entegrasyonu da geliyor. Kullanıcılar Gmail entegrasyonu sonrasında Gmail’in kenar çubuğundan bir toplantı başlatabilecek veya var olan bir toplantıya katılabilecek ancak özelliğin tam olarak ne şekilde geleceği henüz bilinmiyor.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Küçük Ölümler Emma Flint

Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir (Konusu) – Hakan Mengüç