içinde

Google Elektronik Müzik Tarihi Sergisi

Google Elektronik Müzik Tarihi Sergisi

Müzik, insanoğlunun varoluşundan itibaren ortaya çıkmış bir sanattır. Resimle birlikte ilk insandan itibaren müziğin insan hayatında olduğu bilinmektedir. İlk başlarda bir iletişim aracı olarak ortaya çıkan müzik endüstrileşmeyle birlikte yepyeni aletlere sahip olmuş, bu aletlerle birlikte yepyeni türler ortaya çıkmıştır. Bu türlerin en dikkat çekici olanı ise “Elektronik Müzik” olmuştur.

20. yüzyılın başlamasıyla birlikte büyük bir endüstrileşme yarışı başlamış ve bu yarış her alanda kendini gösterdiği gibi müzik alanında da büyük değişimlere yol açmıştır. 20. yüzyılın ortalarına gelindiğinde tüm dünya üzerinde müzik piyasalarının tek hakimi ise elektronik müzik olmuştur. Neredeyse 100 yıllık bir geçmişe sahip olan elektronik müziğin bu tarihini Google Elektronik Müzik Tarihi Sergisi projesi ile gözler önüne seriyor.

Geçmişten günümüze elektronik müziği ve elektronik müziğin günümüzdeki haline ulaşmasında katkısı olan insanları, sesleri ve teknolojiyi vurgulayan Elektronik Müzik Tarihi Sergisi bir bakışta bu türün içinde tarihi bir yolculuk sunuyor.

Google Elektronik Müzik Tarihi Sergisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Netflix The Irregulars Ne Zaman Çıkacak ?

Pan’ın Labirenti Kitap Konusu